Zimná gastro fotka s medovníkom. Perník môže znamenať aj perníkovú chalúpku.

O projekte

Sme partia mladých ľudí, ktorých baví gastronómia.

Máme radi zabehnuté postupy varenia. Ale takisto milujeme experimentovanie a vymýšľanie nových receptov.

Na našej stránke sa s vami chceme podeliť o naše vedomosti a skúsenosti. Uprednostňujeme jednoduché moderné a prehľadné stránky. U nás nájdete nielen užitočné funkcie, ako kategorizovanie a označovanie, ale aj vychytávky ako zobrazenie v tmavom režime.

Portál sme spustili v prvej vlne pandémie covidu (v roku 2020) a stále sa rozrastáme o nových členov. Snažíme sa tvoriť iba kvalitný a originálny obsah vhodný pre každého. Chceme inšpirovať tých, ktorí majú radi mäso, pizzu, cestoviny, ale aj vegetariánov, vegánov a ľudí, ktorí držia rôzne diéty alebo sa zaujímajú o fitness. Od začiatočníkov až po profesionálov.

Zoznamujeme sa so skúsenými a šikovnými kuchármi z rôznych oblastí gastronómie. Prostredníctvom našich stránok chceme ich skvelé recepty, tipy a nápady poskytnúť aj vám.

Pri surovinách vám chceme priniesť nielen ich možné využitie a pozitívny vplyv na zdravie, ale aj ich rôzne hodnoty: nutričné, energetické a niekedy aj tie, ktoré sú späté s históriou. Samozrejmosťou sú aj zaujímavosti a nápady gurmánou, čo s danou surovinou súvisia.

Všetky recepty, triky a návody ponúkame užívateľom nášho portálu zadarmo. Ak aj vy máte chuť podeliť sa s ostatnými o tie svoje, budeme radi ak sa u nás zaregistrujete. Oceníme aj úplných začiatočníkov.