Koláč posypaný kopou červeného bobuľového ovocia

Cheesecake s ovocím

Vitajte pri mojom ďalšom videorecepte! V tomto videu vám prinášam recept na cheesecake. Recept je jednoduchý, časovo trošku obtiažnejší, ale vo finále je geniálny. Robila som ho už viackrát, takže vám ho ponúkam s čistým svedomím.

Budeme potrebovať:

 500 gramov  mascarpone
 250 mililitrov  smotana šľahačková
 2 kusy  vajce
 1 polievková lyžica  cukor kryštálový
 2 polievkové lyžice  múka hladká
 1 čajová lyžička  cukor vanilkový
 200 gramov  keksy Marina
  trochu  maslo roztopené

Zverejnené:

05. apríl 2021 (pondelok) - 11:52 od:  viki

Počet porcií: 4

Doba prípravy: 100 min.

Náročnosť: Ľahké

Kategória:

  Sladké jedlá

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Najprv si pripravíme korpus na cheesecake​. V miske rozdrvíme sušienky, buď ručne ako ja, alebo ak máte doma zip sáčok, nasypte doň sušienky, uzatvorte a rozdrvte ich tĺčikom. Rozdrvené sušienky zmiešame s rozpusteným maslom. Masla dáme toľko, aby sa nám zmes spojila.

Tortovú formu vymastíme maslom, vysypeme do nej zmes a rukami rovnomerne utlačíme po celom povrchu formy. Na 20 minút necháme zmes vo forme odležať v chladničke a medzitým si pripravíme plnku.

V miske si ručne zmiešame mascarpone so šľahačkovou smotanou, postupne pridáme vajíčka, kryštálový cukor, hladkú múku a vanilkový cukor. Vymiešanú plnku necháme odležať pri izbovej teplote 20 minút.

Z chladničky vyberieme vychladenú zmes na korpus a dáme ju vo forme zapiecť na 10 minút pri teplote 180 °C. Potom formu vyberieme a necháme vychladnúť.

Na vychladnutý korpus vylejeme plnku a necháme piecť v rúre 40 - 50 minút pri teplote 180 °C (čas je individuálny, podľa typu rúry). Cca 20 minút zo začiatku rúru neotvárame, aby sa nám cheesecake​ neprepadol.

Medzitým si pripravíme ovocie. Do hrnca vysypeme mrazené ovocie. Podlejeme troškou vody, aby sa nám ovocie naspodok neprichytilo. Pocukríme, ak chceme (1 - 2 PL kryštálového cukru). Varíme, pokiaľ nám ovocie nezmäkne a nepustí šťavu. Odoberieme ho zo sporáku.

Ak chceme zistiť, či už je cheesecake​ hotový, zatrasieme formou, a keď sa plnka zatrasie ako želatína, cheesecake je hotový.

Cheesecake​ necháme vychladnúť, vylejeme naň ovocnú zmes a dáme do chladničky vychladiť minimálne na 5 hodín. Ale ideálne je nechať ho tam celú noc, aby poriadne stuhol.

Dobrú chuť.

Ak sa Vám recept páčil, môžete mu na Youtube dať lajk a prihlásiť sa na odber ;)

----------------------------------------------------------

#cheesecake #bobuľové ovocie #ovocie #mascarpone #pečený koláč

----------------------------------------------------------