Okrúhla pizza s paradajkovým základom s plátkami slaninky a kolieskami klobásky

Gazdovská pizza

Dnes si spoločne pripravíme pizzu, ktorá je veľmi populárna pre množstvo prísad, ktoré na nej nesmú chýbať. Pod pojmom gazdovská pizza neraz nájdeme okrem základu a šunky aj slaninu, klobásu, cibuľu či dokonca vajíčka. Dajme sa teda do príprav, nech pretavíme slová v činy a vynikajúcim spôsobom zaženieme hlad.

Budeme potrebovať:

 300 gramov  múka hladká
 1 kus  droždie
 1 štipka  soľ
 2 kusy  vajce
 100 mililitrov  paradajkový pretlak
 1 kus  klobása
 50 gramov  slanina
 100 gramov  šunka
 100 gramov  syr mozzarella
 0.5 kus  cibuľa
 1 strúčik  cesnak
  podľa potreby  olej olivový extra panenský

Zverejnené:

07. apríl 2022 (štvrtok) - 08:59 od:  Matúš

Počet porcií: 2

Doba prípravy: 60 min.

Náročnosť: Mierne náročné

Kategória:

  Pizza

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Gazdovská pizza rozhodne nie je pokrm, ktorý by si dali na stôl vegetariáni. O čom sa ešte neskôr presvedčíme. Sprvu však prichystáme cesto. Ja ostávam verný tomu istému postupu, aký som už uvádzal pri ďalších mojich pizza receptoch.

Do cca 150 ml vody prilejeme extra panenský olivový olej a necháme v nej rozpustiť droždie. Do zmesi prisypeme taktiež hladkú múku (300 gramov by malo byť akurát). Trochu osolíme a miesime. Keď má cesto vhodnú konzistenciu, prikryjeme ho a na polhodinu necháme kysnúť.  

Kým bude cesto kvasiť, môžeme nakrájať klobásu na krúžky veľké pol centimetra. Na jemné plátky nakrájame taktiež slaninku. Očistíme aj cibuľu, ktorú odporúčam nakrájať na polkruhy alebo kruhy. 

Postupne napredujeme a cesto je už takmer pripravené. Ešte raz ho premiesime a umiestnime na plech, kde mu dáme nadobudnúť finálny tvar. Do stredu rozotrieme paradajkový pretlak, šunku a pridáme tiež nakrájanú mozzarellu. Základ teraz obohatíme o dve vajíčka a už predpripravenú cibuľu, klobásu a slaninu. 

Pizzu môžeme nechať piecť v stredne rozohriatej rúre po dobu dvadsať minút a po vytiahnutí potrieť jej okraje rozpučeným cesnakom a olivovým olejom. 

V tomto momente sme hotoví my aj pizza. Dobrú chuť!

---------------------------------------------------------

#domáca pizza #klobása #so slaninou #paradajkový základ #cibuľa #mozzarella

---------------------------------------------------------