Kurací plátok s hráškom, zelenou fazuľkou a mrkvou

Kurací steak s anglickou grilovanou zeleninou

Radi doprajete svojim chuťovým bunkám šťavnaté kuracie mäso v kombinácii s chutnou grilovanou zeleninou? V tomto recepte vám poradíme ako na to. Príprava nie je vôbec zložitá a výsledok tradične výborný.

Budeme potrebovať:

 4 kusy  kuracie rezne
 1 kus  brokolica
 1 kus  karfiol
  podľa chuti  hrach
 4 kusy  mrkva
  podľa chuti  korenie na steaky
  podľa potreby  olej olivový

Zverejnené:

24. január 2023 (utorok) - 08:33 od:  Matúš

Počet porcií: 4

Doba prípravy: 40 min.

Náročnosť: Ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Žiaden steak z neba nespadol a preto dá trochu námahy všetko pripraviť na jeho konzumáciu. Ideálne je začať práve pripravením kuracích rezňov. Ich veľkosť prispôsobíme krájaním podľa našich kuchynských možností. Odporúčame ho pokoreniť. Nájsť sa dá veľa korenín určených práve na prípravu steakov. Ak však máte vlastné osvedčené metódy dochucovania, nezdráhajte sa ich použiť, prípadne nám o nich napísať do komentárov pod článok. 

Nahrejeme panvicu s olejom. Keď začne žltkastá tekutina na sporáku pomaly vrieť, vložíme prvý kúsok budúceho pokrmu. Mäsko pravidelne otáčame, aby z jednej strany náhodou neprihorelo. 

Čo však ďalej? Možností na prílohu k steaku nájdete neúrekom. Nadpis receptu vám však, verím, narobil chute aj na anglickú grilovanú zeleninu. Ak máte kapitolu s mäsom za sebou, potom vám ugrilovanie prílohy len ťažko spôsobí ťažkosti. Karfiol, mrkva, brokolica a hrach. Z týchto elementov sa spravidla skladá spomínaná anglická zelenina. Prevládať by mala mrkva. Karfiol a brokolicu pridáme približne v rovnakom množstve. Hrach namiešame podľa chuti. Všetko spolu ugrilujeme na rošte. 

Veríme, že aj tento postup zvládnete ľavou-zadnou a spokojne zasadnete za jedálenský stôl. Prajeme vám, aby vaša spokojnosť nevyprchala ani po prvom, druhom či poslednom zahryznutí a nabudúce ste sa opäť radi vrátili na náš web.

Dobrú chuť. 

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#kurací steak #kuracie mäso #kuracie prsia #grilovaná zelenina #anglicko

---------------------------------------------------------