Ľadová káva v sklenenom pohári na tácke. V sklenenej mištičke je vanilková zmrzlina posypaná grankom.

Ľadová káva Frappé - domáca zo surovín, ktoré určite máte doma

Asi nič sa nevyrovná tej najlepšej ľadovej káve z mojej obľúbenej kaviarne. Avšak chuť na ňu ostala aj v čase, kedy fungovali opatrenia. Padlo teda rozhodnutie. Urobíme si ľadovú kávu doma. Už dlhšie sa obzerám po tom, ako si doma pripraviť skvelú ľadovú kávu. Čítam všetko možné a nakoniec volím experiment. Keďže to vyšlo, chcem sa podeliť o tento vynikajúci recept na obyčajnú domácu ľadovú kávu.

Budeme potrebovať:

 1 čajová lyžička  káva instantná
 1 čajová lyžička  cukor práškový
 2 decilitre  mlieko
 1 štipka  škorica mletá

Zverejnené:

14. júl 2022 (štvrtok) - 08:39 od:  michal

Počet porcií: 1

Doba prípravy: 10 min.

Náročnosť: Veľmi ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Ľadová káva sa dá doma pripraviť pomerne jednoducho. Skladá sa z troch základných surovín, ktoré si mi rozšírime. Sú to instantná káva, voda a mlieko. Toto je úplný základ, my sa však chceme podobať receptu, s akým sa stretneme v kaviarni.

Ľadová káva by mala obsahovať ľad.
Určite musíme mať ľad. Predsa len: už v názve je ľadová. =) Dnes sa dá zakúpiť v obchodoch už hotové vrecko s kockami ľadu. Ja volím mrazničku a do klasických umelohmotných nádobiek na prípravu ľadu lejem vodu z kohútika.

Ľadová káva - Frappé
Do pohára nalejeme studenú vodu, instantnú kávu a práškový cukor. Ten tam samozrejme nemusíme pridať, avšak podľa mňa frappé má byť trochu sladké. Začneme miešať malou lyžičkou. Miešame, až kým sa nám úplne nerozpustí aj káva, aj cukor. Tento krok trvá asi najdlhšie. Ak sa nám takpovediac nechce miešať ručne, kľudne použijeme mixér. Na záver pridáme mlieko, pár kociek ľadu a pre ozdobu na vrch peny trochu škorice.

Podávame ideálne v pohári so slamkou.

Tip s mixérom - ak máme radi veľa peny
Jednoducho studenú vodu, instantnú kávu a cukor vložíme do mixéra. Nápoj mixujeme až na penu a nalejeme na kocky ľadu s mliekom.

Tip na záver
K frappé sa neskutočne hodí akákoľvek zmrzlina. Ak ju máme doma, určite pridáme aj zmrzlinu. Ja osobne volím zmrzlinu zo zásob do malej mištičky.

Prajem príjemné letné osvieženie.
=)

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#chladený nápoj #sladký nápoj #fitness nápoj #leto #káva #návšteva #párty #rodinná oslava

---------------------------------------------------------