Tréningové pamlsky, odmena pre psov, pečené pamlsky

Pamlsky pre psov

Prípravy na vianočné sviatky sa pomaly ale isto rozbiehajú a vy možno tiež rozmýšľate, ako obdariť svojich najbližších. Niekedy je myšlienka alebo skutok, ktorá sa skrýva za darčekom krajšia ako drahý darček. V recepte na pamlsky pre psov vám ponúkame jednoduchý postup, ako si ich doma upiecť pre svojho štvornohého chlpáča, alebo aj keď vy sami psíka nemáte, ako urobíte radosť niekomu blízkemu, kto ho má.

Budeme potrebovať:

 130 gramov  múka celozrnná
 85 gramov  pyré jablkové
 70 gramov  syr tvrdý
 1 kus  vajce
 2 polievkové lyžice  mlieko sušené
 4 polievkové lyžice  šťava z červenej repy
 2 čajové lyžičky  kurkuma

Zverejnené:

05. december 2021 (nedeľa) - 10:52 od:  ivce

Počet porcií: 150

Doba prípravy: 45 min.

Náročnosť: Ľahké

Kategória:

  Chuťovky

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Múku, pyré, nastrúhaný syr, vajce a sušené mlieko zmiešame v miske dohladka, polovicu odoberieme a zafarbíme šťavou z červenej repy. Druhú polovicu zafarbíme kurkumou.

Rúru na pečenie predhrejeme na 180 °C a plech vyložíme papierom na pečenie alebo silikónovou podložkou, ktorá slúži na pečenie pamlskov (dá sa zakúpiť na internete). Pokiaľ túto silikónovú podložku nemáme, z cesta odoberieme časť, vyvaľkáme asi 1 cm silný valček a nakrájame ho na 1 cm kúsky. Vysypeme ich na pripravený plech tak, aby sa nedotýkali. Takto pokračujeme, pokiaľ nespotrebujeme celé cesto.

Pečieme asi 15 minút.

Po upečení necháme vychladnúť a skladujeme v uzavretej nádobe. Keby sme ich nechali otvorené, začali by tvrdnúť.

Gastro-Tip:

Jablkové pyré si urobíte doma veľmi ľahko. Jabĺčka ošúpeme, zbavíme stredu a nakrájame na menšie kúsky. Dáme do kastrólika a mierne podlejeme vodou. Dusíme pod pokrievkou, kým nezmäknú a rozmixujeme ponorným mixérom. Keď urobíme viac ako treba, pyré skladujeme v chladničke. Takto sa dajú spotrebovať jabĺčka, ktoré máme doma dlhšie a nikto už ich nechce.

---------------------------------------------------------

#domáce pamlsky pre psov #odmena pre psov #jablkové pyré #adventná nedeľa #vianoce

---------------------------------------------------------