Valeriána lekárska

Ako liečiť žalúdočné vredy spôsobené nervozitou?

Ak sa dlhodobo vystavujeme stresu a nervozite, riskujeme vznik žalúdočných vredov. Žalúdočné vredy spôsobené nervozitou môžu spôsobovať aj karcinóm žalúdka. Stresom oslabený žalúdok však nemusíme vždy liečiť tabletkami. Tie môžu sliznicu žalúdka ešte viac podráždiť. Poďme sa spolu radšej pozrieť na niekoľko trikov Matky prírody.

Zverejnené:

15. apríl 2023 (sobota) - 14:07 od:  Agata Profi Kuchárka

Ak sa dlhodobo vystavujeme stresu a nervozite, koledujeme si o žalúdočné vredy. V prvom rade sa musíme snažiť prísť na to, čo stres a nervozitu spôsobuje a urobiť všetko preto, aby sa pocity nervozity aspoň zmiernili.

Vyhýbame sa stresovým situáciám a naučíme sa stres zvládať. Veľmi účinné je cvičenie jogy či meditácia, niekomu však môže pomôcť skôr behanie alebo plávanie. Je to veľmi individuálne, každopádne sa musíme naučiť nájsť si chvíľu len pre seba a relaxovať.

Skúsime svoju pozornosť upriamiť na čítanie, šport, behanie a chodenie na prechádzky.

Nejeme príliš korenené jedlá a často by sme mali konzumovať pečenú tekvicu.

Nikdy by sme nemali mať prázdny žalúdok. Vždy by sme mali mať po ruke „prvú pomoc“ vo forme keksíku, jablka alebo niečoho malého na zahryznutie.

Odvar
Budeme potrebovať 1 lyžičku valeriány, kvet chmeľu, medovku lekársku, sladké drievko, semená koriandru, šípky a med. Z tejto zmesi si pripravíme nápoj, ktorý by mal určite zabrať. Zmes zaparíme horúcou vodou, necháme 10-15 minút odstáť, potom ho osladíme medom a pijeme po malých dúškoch.

Šťava zo surových zemiakov
Budeme potrebovať šťavu zo surových zemiakov. Počas dvoch týždňov pijeme vždy ráno na lačno po pohári šťavy zo surových zemiakov.

Čaj z valeriány lekárskej
Valeriána lekárska je neuveriteľne úžasným prostriedkom na uvoľnenie podráždených nervov aj žalúdka. Používa sa nielen počas stresového obdobia na "ukľudnenie" nervov, ale aj na upokojenie žalúdočnej nervozity, z ktorej môžu vzniknúť vredy žalúdka.

Jednu lyžičku valeriány lekárskej zalejeme v šálke horúcou vodou, necháme 20 minút lúhovať a čaj pijeme ešte teplý po malých dúškoch.

Fotka od DEZALB z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#zemiaky #šípková omáčka #med #domáca lekáreň #liečenie

----------------------------------------------------------