Makovice so semenami maku

Ako zničiť hlísty a iné parazity?

Hlístami, škrkavkami a inými parazitmi sa ľahko nakazíme od domácich miláčikov prostredníctvom výkalov, dotykov či olizovania. Ľudia, ktorí majú oslabenú imunitu, by sa mali domácim zvieratám vyhýbať alebo si pri podozrení na parazity pripraviť odvar z maku či repy.

Zverejnené:

17. marec 2023 (piatok) - 13:56 od:  Agata Profi Kuchárka

Hlístami, škrkavkami a inými parazitmi sa ľahko nakazíme od domácich zvierat. Nachádzajú sa vo výkaloch, ktoré sa nám môžu pri chôdzi dostať na topánku a my sa ich potom pri vyzúvaní dotkneme rukami. Ak máme doma psíka či mačku, netreba zabúdať na to, že po kŕmení alebo pohladkaní by sme si vždy mali poriadne umyť ruky. Nenechávajme si oblizovať tvár. 

Niektorí odborníci tvrdia, že kontakt s domácimi miláčikmi zlepšuje odolnosť organizmu, avšak nemusí to platiť u ľudí s oslabenou imunitou a u malých detí. 

Najčastejšími parazitmi prenášajúcimi sa na človeka sú škrkavky a hlísty. V dnešnej dobe si môžeme v lekárni kúpiť aj odčervovaciu tabletku, ktorá nás parazitov rýchlo a dôkladne zbaví. Vyskúšať však môžeme aj overené rady našich starých mám.

Odvar z maku
Tento odvar je najmä proti hlístam. 2 lyžice pomletého maku varíme v ½ litri vody asi 8 minút, do odvaru potom namočíme plátno a priložíme ho ešte teplý na brucho. Prekryjeme ho suchým plátnom a necháme ho účinkovať cez noc. Opakujeme počas 3 nocí, vždy použijeme čerstvý odvar.

Odvar z repy
Kŕmnu repu uvaríme, postrúhame a priložíme na brucho vo forme obkladu. Opakujeme počas 3 nocí.

Voda z cibule
Cibuľu na noc namočíme do vody a na druhý deň vodu popíjame.

Cesnak
Pri parazitoch niekedy celkom postačí konzumácia cesnaku. Nebudeme síce voňať príjemne, ale výsledok určite stojí za to. Čerstvý alebo varený cesnak narežeme a konzumujeme počas celého dňa.

Fotka od PommeGrenade z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#cibuľa #cesnak #mak #červená cibuľa #liečenie

----------------------------------------------------------