Červené víno

Ako zvýšiť a ako znížiť chuť do jedla?

Nadváha verzus nechutenstvo. Dva protipóly. Dva problémy. Jedna skupina ľudí rozmýšľa, ako by potlačila chuť do jedla a druhá skupina ľudí sa pýta, čo pomáha zlepšiť chuť do jedla. V oboch prípadoch nemusíme užívať lieky. Prírodné prostriedky nám pomôžu aj v jednom, aj v druhom prípade.

Zverejnené:

23. december 2022 (piatok) - 15:06 od:  Agata Profi Kuchárka

Nechutenstvo alebo takzvaná nechuť do jedenia je symptóm, kedy človek odmieta prijímať potravu. Niekedy môže súvisieť aj s nevoľnosťou alebo mnohými závažnými ochoreniami. Nadváha je zase opačný problém. Obézny človek má problém regulovať svoj príjem potravy a nevie, ako nutkanie na neustále jedenie zastaviť.

Ako zmenšiť chuť na jedlo?
Prvá pomoc pri tzv. „vlčom hlade“, kedy máme chuť zjesť všetko, na čo si pomyslíme, je jednoduchá. Stačí, ak si na 20 sekúnd stlačíme priehlbinku nad hornou perou alebo sa napijeme vody.

Mätový čaj
Ak si pripravíme silný mätový čaj, aromatický olej z mäty piepornej zabrzdí chuť do jedla.

Ako zvýšiť chuť do jedla pri nechutenstve?
Ak nejde o závažnú chorobu, akou je napríklad anorexia či bulímia, môžeme skúsiť nasledujúce rady. Ak máme podozrenie na závažnejšiu chorobu, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Bylinkový čaj
Budeme potrebovať po lyžičke saturejky, mäty kučeravej, yzopu lekárskeho a rozmarínu, citrón. Z tejto zmesi byliniek si pripravíme čaj a ochutíme ho citrónom. Pijeme ho nesladený.

Červené víno
Pred každým hlavným jedlom je potrebné, aby sme vypili pol pohárika červeného vína. Ak užívame nejaké lieky alebo trpíme nejakou chorobou, mali by sme sa o tomto postupe poradiť so svojím lekárom. Alkohol by mohol náš stav ešte zhoršiť.

Fotka od Wolfgang Claussen z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#červené víno #rozmarín #citrón #mäta #domáca lekáreň #liečenie

----------------------------------------------------------