Žena s dlhými vlasmi

Čo pomáha na mastné, suché alebo jemné vlasy?

Základom správnej starostlivosti o vlasy je šetrné a správne umývanie, čistenie hrebeňov a vyhýbanie sa sušeniu horúcim vzduchom. Ako sa správne starať o vlasy?

Zverejnené:

29. december 2022 (štvrtok) - 13:33 od:  Agata Profi Kuchárka

Základom správnej starostlivosti o vlasy je šetrné a správne umývanie, čistenie hrebeňov a kefy na vlasy a vyhýbanie sa sušeniu horúcim vzduchom. Hrebene by sa mali čistiť teplou mydlovou vodou.

Ako sa správne starať o vlasy?

Svetlé a tmavé vlasy 
Svetlé vlasy by sa mali oplachovať odvarom z harmančeka (kamiliek), tmavé vlasy odvarom z čierneho čaju. 

Lesklé vlasy 
Na vlasy používame šetrný šampón, najlepšie detský. Ak chceme, aby boli naše vlasy lesklejšie, nakvapkáme do šampónu pár kvapiek citrónovej šťavy alebo éterického citrónového olejčeka.

Čierne vlasy 
Ak máme čierne vlasy a chceme, aby boli krásne lesklé a silné, musíme sa správne stravovať a dopĺňať si dôležité vitamíny a minerály. Ak aj napriek tomu našim čiernym vlasom chýba lesk, treba ich začať umývať odvarom zo šalvie lekárskej.

Detské vlasy alebo príliš jemné vlasy 
Na zmývanie jemných, citlivých alebo detských vláskov môžeme namiesto šampónu použiť vaječný žĺtok.

Mastné vlasy 
Mastné vlasy je potrebné umývať každý alebo každý druhý deň. Do vody pridáme jedlú sódu a umývame ich sírnatým mydlom. Po umytí vlasy natrieme vlasový vodičkami, obsahujúcimi čistý lieh.

Na zlepšenie stavu mastných vlasov pomáha aj ožarovanie horským slnkom alebo vystavovanie sa prirodzeným slnečným lúčom.

Suché vlasy 
Budeme potrebovať mandľový olej, ricínový olej a čistý lieh. Suché vlasy si zmývajme maximálne raz týždenne a po umytí natierame vlasovú pokožku jemným mandľovým olejom. Predtým vlasy pofŕkame zmesou ricínového oleja a čistého liehu v rovnakom pomere.

Fotka od Marfa Bogdanovskaya z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#kokosový olej #žĺtka #pestovanie #domáci recept

----------------------------------------------------------