Baza čierna

Čo pomáha na pokožku s upchatými pórmi?

Sklon k upchávaniu pórov má najmä mastná pleť. Upchané póry sa môžu zapáliť, a preto je potrebné pleť pravidelne zbavovať nečistôt. Aký odvar a masku možno pripraviť na pleť s upchatými pórmi?

Zverejnené:

01. apríl 2023 (sobota) - 19:11 od:  Agata Profi Kuchárka

Hlavne na mastnej pleti sa zvyknú upchávať póry, ktoré sa môžu zapáliť. Naša pleť tým pádom potrebuje, aby sme ju pravidelne zbavovali nečistôt. Ak chcete vedieť, ako na to takpovediac "po domácky", čítajte určite ďalej.

Odvar z bazy
Budeme potrebovať kvety bazy čiernej a vodu. Hrsť kvetov bazy čiernej zalejeme litrom vriacej vody a necháme odstáť. Odvar používame na čistenie problematickej nečistej pleti. Pleť bude svieža a póry stiahnuté.

Pomarančovo-medová maska na tvár
Vedeli ste, že med je prirodzene antibakteriálny? Keďže je plný antioxidantov, je ideálnym prostriedkom na prevenciu akné a regeneráciu tkanív. Navyše kyselina citrónová v pomarančovej šťave pomáha pri peelingu pokožky a morská soľ zmes konzervuje. Takže táto maska nám vydrží aj nechladená takmer jeden a pol týždňa.

Čo budeme potrebovať:

  •  ½ šálky surového medu
  • 3 polievkové lyžice čerstvo vylisovanej pomarančovej šťavy (čím viac dužiny, tým lepšie)
  • 1 polievková lyžica morskej soli

Med a pomarančovú šťavu zmiešame tak, aby vznikla pasta. V prípade potreby pridáme viac medu na zahustenie. Zmes nanesieme na suchú, čistú pokožku a necháme pôsobiť približne 15 minút. Dobre opláchneme vlažnou vodou. Aplikujeme tak často až dovtedy, kým sa nám nepodarí uvoľniť póry.

Pleťová maska zo zeleného čaju
Táto maska pomáha liečiť akné spojené s mastnou pleťou. Nadmerná tvorba kožného mazu je spojená s rozšírením pórov a je jednou z príčin akné. Epigalokatechín galát, ktorý sa nachádza v zelenom čaji, inhibuje enzým nachádzajúci sa v mazových žľazách a znižuje vylučovanie kožného mazu. Teda procesu, ktorý je zodpovedný za rozšírené póry.

Čo budeme potrebovať:

  • 1 polievková lyžica prášku zo zeleného čaju
  • 1 polievková lyžica medu
  • 1 čajová lyžička citrónovej šťavy
  • 1 čajová lyžička cukru

Návod na použitie: Všetky prísady zmiešame a pastu nanesieme na tvár. Vyhýbame sa ústam, očiam a obočiu. Pokožku s nanesenou pastou masírujeme 1 až 2 minúty pomalými krúživými pohybmi. Pastu necháme pôsobiť 10 až 15 minút a potom ju zmyjeme.

Maska na tvár so škoricou a aloe vera
Táto maska nám pomôže na odstránenie čiernych bodiek a uvoľnenie pórov. Ak však máme citlivú pleť, táto maska môže byť pre nás príliš dráždivá.

Čo budeme potrebovať:

  • 1 polievková lyžica škorice
  • 1 polievková lyžica medu
  • 1⁄4 šálky gélu z aloe vera

Fotka od -Rita-👩‍🍳 und 📷 mit ❤ z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#škorica #med #cukor #citrón #baza #pomaranč #starostlivosť o pleť

----------------------------------------------------------