Žena s kvetmi vo vlasoch

Čo pomáha pri vypadávaní vlasov?

Vypadávanie vlasov môže postihovať len pokožku hlavy alebo celé telo a môže byť dočasné alebo trvalé. Ide o ochorenie v dôsledku dedičnosti, hormonálnych zmien aj zdravotných ťažkostí. Alebo ide o obyčajné známky starnutia. Ako si pripraviť odvar, ktorý pomáha vypadávanie vlasov eliminovať?

Zverejnené:

28. marec 2023 (utorok) - 13:34 od:  Agata Profi Kuchárka

Vypadávanie vlasov alebo tzv. alopécia, teda autoimunitné ochorenie môže postihovať len pokožku hlavy alebo celé telo a môže byť dočasné alebo trvalé. Môže byť dôsledkom dedičnosti, hormonálnych zmien, zdravotných ťažkostí alebo bežnou súčasťou starnutia. O vlasy na hlave môže prísť každý, ale častejšie sa vypadávanie vlasov vyskytuje u mužov.

Plešatosť sa zvyčajne vzťahuje na nadmerné vypadávanie vlasov z pokožky hlavy. Najčastejšou príčinou plešatosti je dedičné vypadávanie vlasov a vek. Niektorí ľudia radšej nechajú vypadávanie vlasov prebiehať bez liečby a bez zakrývania. Iní to môžu zakrývať účesmi, mejkapom, klobúkmi alebo šatkami. Niektorí skúšajú dostupné liečebné metódy, ktoré majú zabrániť ďalšiemu vypadávaniu vlasov alebo obnoviť ich rast.

Vypadávanie vlasov môže mať rôzne príčiny. Na jar a na jeseň je ich vypadávanie prirodzené, ovplyvňujú ho zmeny v prírode.

Najčastejšou príčinou vypadávania vlasov je nedostatočná výživa vlasov. Tu pomáha zvýšený príjem vitamínov.

Ďalšou príčinou vypadávania vlasov je to, že žľazy produkujú nadmerné množstvo tuku, ktorý sa objaví na vlasoch v podobe šupín alebo stvrdnutej vrstvy tuku, ktorá sa usadí na koži medzi vlasmi. Nadmerne pracujúce mazové žľazy sa zduria, nadvihujú vlasy aj s korienkami a uvoľňujú ich.

Vlasy môžu vypadávať aj v dôsledku nedostatku tuku na pokožke hlavy. Suchá pokožka popraská a tvoria sa na nej lupiny. Nedostatok tuku je zapríčinený najmä príliš častým umývaním vlasov nešetrnými vlasovými prostriedkami.

Odvar, ktorý eliminuje vypadávanie vlasov
Budeme potrebovať 2 lyžičky listov orecha vlašského a šálku vody. Listy nasekáme nadrobno a zalejeme šálkou vriacej vody. Necháme odstáť 10 minút, potom scedíme a odvarom masírujeme pokožku hlavy 3x denne. Tento odvar je zázračným prírodným liekom pri vypadávaní vlasov.

Fotka od melancholiaphotography z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#orechy #orechy vlašské #domáca lekáreň

----------------------------------------------------------