Jahodová Margarita

Najlepšie romantické valentínske kokteily 2023

Každý si chce 14. februára na sviatok sv. Valentína vychutnať nejaký omamný nápoj. Bez ohľadu na to, či je alebo nie je vo vzťahu. Ktoré nápoje sú naozaj romantické, plné slávnostných chutí a žiarivých farieb?

Zverejnené:

18. marec 2023 (sobota) - 11:49 od:  Agata Profi Kuchárka

Bez ohľadu na to, či sme single, alebo vo vzťahu s priateľom či s manželom, omamný nápoj si 14. februára môže vychutnať každý. Tento slávnostný nápoj môžeme popíjať či "chlipkať" nielen v reštaurácii, ale aj doma, napríklad na obľúbenom gauči pred televízorom. Všetky slávnostné okamihy sú vždy lepšie so zábavným drinkom v ruke.

Margarita s červeným pomarančom
Zima je sezónou červených pomarančov, takže nápoje z nich sú na Valentína skvelou voľbou. Toto ovocie je výnimočné práve kvôli svojej žiarivej červeno-oranžovej farbe a sladkej chuti. Blood Orange Margarita je brilantný žiarivo oranžovo-červený nápoj, ktorý je dokonale vyvážený a sladko trpký. Jeho tajomstvo tkvie práve v chutnom citrusovom plode s krvavou farbou.

Jahodová sangria
Ak milujeme bobuľové ovocie a sangriu, potom sa môžeme inšpirovať jahodovou sangriou. Táto je v španielskom štýle, plná nuáns a charakteru. Bobule spievajú a suché tóny ružového vína sú dostatočne výrazné. Podávame ju s trochou perlivej vody a bobuľkou ovocia. Ide o dokonalé spojenie.

Pražený mandľový nápoj
Ak hľadáme jedinečný dezertný koktail na Valentína, mali by sme vyskúšať Toasted Almond. V tomto krémovom drinku sú v rovnováhe vodka, amaretto a Kahlua, výsledkom čoho je chuť, ktorá sa prekvapivo podobá na opečené mandle. Kávový likér dodáva tomuto drinku praženú chuť, vďaka ktorej je vyvážený a zaujímavý zároveň. 

Klasický Mudslide
Pri slove "Mudslide" sa vám možno vybavia alkoholické koktaily v štýle mliečnych koktailov v reštauráciách. Ale pili ste už niekedy klasický Mudslide? Nemôže byť sofistikovanejší... a chutnejší! Tento recept na Mudslide môžete pripraviť doma nasledovným spôsobom: kávový likér je potrebné pretrepať alebo premiešať s írskou smotanou a podávať v koktailovom pohári. Je to viac než len oslavovaný mliečny koktail: je to noblesné a plné intríg!

Malinové martini
Malinové martini je valentínsky koktail, ktorý vyzerá ako nápoj ideálny na Valentínsku párty. Tento nápoj je ohromujúci a plný žiarivej bobuľovej chuti. Sladko trpká, ľahko kvetinová chuť malín je vďaka domácemu malinovému sirupu krásne čistá. Tento koktail je ideálny na romantickú večeru, Valentína alebo naozaj na akúkoľvek príležitosť, kde sa vyžaduje pridať nápoj červenej farby. 

Čokoládové Martini
O titul nášho ďalšieho najlepšieho valentínskeho kokteilu sa uchádza aj toto čokoládové Martini! Tento nápoj je bohatý a krémový, v podstate ide o dezert v pohári. Obsahuje írsku smotanu a kakaový krém, ktorý kokteilu dodáva maximálnu chuť, ako tekutá verzia našej obľúbenej čokoládovej tyčinky. Môžeme si ho namiešať ako nápoj po večeri, aby sme urobili dojem na hostí či svojho partnera. Alebo si ho môžeme pripraviť kedykoľvek, keď budeme mať chuť na sladkú pochúťku vo forme kokteilu.

Fotka od kan chansathya z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#čokoláda #alkoholický nápoj #chladený nápoj #horúci nápoj #maliny #jahody #valentín

----------------------------------------------------------