Zmrzlinový sendvič

Tipy na prípravu zmrzlinových sendvičov

Zmrzlinové sendviče sú sladkým dezertom, ktorý sa skladá z dvoch kusov koláča, sušienky alebo iného pečiva, medzi ktoré je umiestnená zmrzlina. Tieto sendviče majú obvykle tvar podobný tradičnému sendviču a sú populárnym spôsobom konzumácie zmrzliny, pretože kombinujú zmrzlinu s chrumkavým pečivom.

Zverejnené:

15. september 2023 (piatok) - 14:18 od:  Agata Profi Kuchárka

Zmrzlinové sendviče sú obľúbené pre svoju jednoduchosť a chuťovú rozmanitosť. Sú ideálne na osvieženie počas horúcich letných dní a sú obľúbeným dezertom pre všetky vekové skupiny. 

Tipy na prípravu zmrzlinových sendvičov od profesionálnych cukrárov:
Na kvalitné a jemné prepílenie vrchného koláčika sa odporúča použiť nahriaty zúbkovaný nôž. Zúbkovaný nôž pomáha prerezať vrstvu sušienok bez toho, aby sa rozpadli a bráni vytlačeniu zmrzliny.

Čím dlhšie necháme pripravené zmrzlinové sendviče mraziť, tým ľahšie sa budú krájať.

Sendviče plnené zmrzlinou môžeme upraviť tak, že na okraje vtlačíme posýpku, čokoládové lupienky alebo práškový cukor, rozdrvené sušienky Oreo, arašidové maslo alebo orechy.

Pri príprave vrstvy zmrzliny na zmrazenie pozorujeme, ako dlho trvá zmäknutie zmrzliny. Cieľom by malo byť, aby bola zmrzlina mäkká, nie roztopená. Drahšia zmrzlina potrebuje na zmäknutie menej času a svoju úlohu zohráva aj teplota našej kuchyne. Na mrazenie zmrzliny je vhodné použiť budík, pretože opätovné zmrazenie roztopenej zmrzliny jej dodá nežiaducu zrnitú, hustú štruktúru.

S chladením vrstvy sušienok by sme sa nemali ponáhľať. Vrstva sušienok by mala byť úplne vychladená, pretože ak sú vrstvy ešte teplé, zmrzlina sa roztopí.

Zmrzlinové sendviče môžu mať rôzne varianty a chutné kombinácie. Tu sú niektoré z možností:
Klasický sendvič s vanilkovou zmrzlinou: Tento typ sendviču obsahuje klasické vanilkové koláče alebo sušienky a vanilkovú zmrzlinu. Koláče môžu byť pečené, alebo sa môžu použiť piškótové sušienky.

Sendvič s čokoládovými sušienkami: Táto verzia sendviču obsahuje čokoládové sušienky a čokoládovú zmrzlinu pre extra čokoládovú chuť.

Sendvič s ovocnými sušienkami: Sušienky s ovocnými prísadami sa často používajú na vytvorenie sendvičov s ovocnými alebo bobuľovými zmrzlinami.

Sendvič s ovsenými sušienkami: Táto zdravšia verzia sendviču obsahuje ovsené sušienky a zmrzlinu s nízkym obsahom tuku alebo bez cukru.

Sendvič s arašidovým maslom: Arašidové maslo dodáva sladkosti ďalší výrazný chuťový rozmer.

Sendvič s nezvyčajnými kombináciami: Niektorí tvorcovia sendvičov experimentujú s nezvyčajnými kombináciami, ako sú sendviče so slanými sušienkami, orechovou zmrzlinou a medom.

Fotka od Shemeida Richardson

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#domáca zmrzlina #malinová zmrzlina #zmrzlina #sendvič

----------------------------------------------------------