Snehové pečivo s vianočnou dekoráciou

Tipy na vianočné snehové pečivo

Domáce snehové pečivo má mäkkú a chrumkavú štruktúru. Snehové pečivo sa pripravuje denaturáciou bielkoviny vo vaječných bielkach mechanickým strihom. Čo je to bezé? Čo je to meringue? Ako správne pripraviť laskonky?

Zverejnené:

10. december 2022 (sobota) - 12:40 od:  Agata Profi Kuchárka

Takmer všetky recepty na snehové pečivo sa začínajú vyšľahaním bielok s cukrom nad parou. Aj vy máte radi krehké snehové koláčiky, ktoré majú dlhú trvanlivosť, ako napríklad mini Pavlovky, laskonky či plnené kokosky? Čím sa líšia, a ako by sme ich mali správne pripraviť?

Čo je to bezé?
Bezé je jedným z typov snehového pečiva, ktoré sa pripravuje viacerými spôsobmi. Sušený vaječný bielok sa skombinuje s deviatimi dielmi tekutiny. Tekutinou môže byť ovocné alebo zeleninové pyré, šťava či dokonca aj mrvenička (aj keď je skôr tuhá ako tekutá). Tieto prísady dodajú pečivu určité nutričné hodnoty a zároveň nahradia potravinárske farbivá.

Čo je to meringue?
Meringue je druh snehového pečiva, ktoré sa suší v rúre. Klasické meringue sa tradične pripravuje zo šľahaných vaječných bielkov a cukru, niekedy aj s kyslou zložkou, akou je napríklad citrón, ocot alebo víno. Ku vajciam možno pridať aj múku alebo želatínu.  

Meringue sa často ochucuje vanilkou, malým množstvom jablkovej či pomarančovej šťavy.

Ako dosiahneme chrumkavú konzistenciu snehového pečiva?
Rovnomernú chrumkavú konzistenciu možno počas prípravy snehového pečiva doma dosiahnuť pečením pri nízkej teplote (80 - 90 °C). Snehové pečivo sa pečie aj dve hodiny.

Ako vyzerajú kolieska s orechovým snehom?
Ide o spojenie lineckého cesta a orechového snehu. 

Ako pripravíme plnené kokosky?
Plnené kokosové pečivo je kombináciou lineckého pečiva a kokosových pusiniek.  

Ako upiecť karamelovo - snehové rezy?
Karamelovo-snehové rezy sú neuveriteľne lahodné rezy s kakaovými piškótami, karamelovým krémom a chrumkavým snehovým plátom v strede. 

Ako pripraviť karamelové parížske rožky?
Karamelové parížske rožky pozostávajú zo snehových rožkov s orechmi, karamelového krému a bielej čokolády. Klasické parížske rožky sa pripravujú zo snehového cesta s orechmi a čokoládovým krémom. 

Ako by sa mali správne pripraviť laskonky?
Laskonky možno pripraviť bez šľahania nad parou. Laskonky musíme následne usušiť tak, aby nepopraskali a naplniť rôznym druhom krému, napríklad kávovým alebo orechovým.

Fotka od -Rita-👩‍🍳 und 📷 mit ❤ z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#citrón #ocot #vínny ocot #biele víno #bielkový sneh #vajce #kokosová múka #želatína #vianočné pečenie #vianoce

----------------------------------------------------------