Ružový kokteil

Top kokteily na Valentína

Neviete, ktorý kokteil by ste mohli pripraviť na Valentína? Mal by byť sladký a ružový alebo horký s čokoládovo-kávovou chuťou? Inšpirujte sa jedným z týchto zábavných valentínskych koktailov. Nápoje majú ružové alebo čokoládové odtiene a chutia ako sen. Mnohé z nich možno výborne kombinovať s krémovými čokoládovými dezertnými kokteilmi.

Zverejnené:

24. január 2023 (utorok) - 08:45 od:  Agata Profi Kuchárka

Hľadáte kokteil na oslavu lásky? Vyskúšajte jeden z týchto zábavných valentínskych koktailov, ktoré z tejto príležitosti urobia výnimočnú a slávnostnú udalosť. Takmer každý z týchto nápojov má odtieň ružovej, červenej alebo čokoládovej farby a chutí ako sen. Mnohé z nich výborne chutia s krémovými čokoládovými dezertnými kokteilmi a niektoré doslova imitujú bublinkové drinky so šampanským.

The Brogue
Brogue je skvelou voľbou pre milovníkov whisky. Spája v sebe kontrast medzi hladkou jednosladovou škótskou a jemnou kvetinovou chuťou levandule. Nápoj pripravený zo škótskej whisky, Drambuie a levanduľového medového sirupu si ľahko pripravíme aj sami doma a zaručene omámi naše zmysly.

Love Potion #9
Ak si chceme predstaviť alkoholický elixír lásky, určite nás napadne jahodový koktail s príchuťou čokolády. Ak chceme pripraviť Love Potion #9, môžeme siahnuť po vanilkovej alebo jahodovej vodke, pridať čokoládový likér, jahody, vanilkovú zmrzlinu a všetko spolu roztočiť v mixéri.

Café Amore
Kokteil z horúcej kávy Café Amore je teplý a upokojujúci kávový nápoj. Vo väčšine receptov sa zvyčajne čerstvo uvarená káva ochutí koňakom a amarettom a šálka tohto kokteilu sa ozdobí šľahačkou a strúhanými mandľami.

Affogato
Affogato taliansky espresso dezert je dezert a káva po večeri v jednom pohári. V taliančine tento názov znamená "utopený" a kopček zmrzliny alebo gelata doslova nasýtime dávkou horúceho espressa. Ak chceme, môžeme tento dezertný nápoj ochutiť likérom amaretto, lieskovými orieškami alebo írskou smotanou. Prípadne si k tomu dopriať aromatické talianske amaro, napríklad Averna.

Berry Sweetheart
Taký sladký a nevinný, bobuľový sweetheart je príjemný nealkoholický nápoj, ktorý sa rýchlo mieša. Kombinácia brusníc, jabĺk a medu je tiež úžasným nápadom ako začať deň, ak chceme pripraviť svojej polovičke raňajky do postele.

Sundowner
Tento nealkoholický drink patrí medzi mocktaily a na jeho prípravu nám postačí biely hroznový džús a perlivá voda. Tento mocktail imituje chuť šumivého vína. Čerstvá vetvička mäty tento koktail nádherne dozdobí.

Red Lotus
Ide o kokteil Red Lotus s likérom z liči. Liči je afrodiziakum a svoj pôvod má v Ázii. Červený lotos je jednoduchý nápoj z vodky, liči likéru a brusnicovej šťavy. Ak máte radi brusnicovú vodku, potom je tento nápoj presne ideálnou voľbou aj pre vás.

Fotka od Jill Wellington z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#brusnice #hrozno #jablká #med #káva #domáca zmrzlina #zmrzlina #jahody #alkoholický nápoj #nealkoholický nápoj #valentín

----------------------------------------------------------