Pepermintová vyprážaná zmrzlina s čokoládovými lupienkami

Vyprážaná zmrzlina - gastro tipy a triky

Vyprážaná zmrzlina má teplú, chrumkavú škrupinu so studenou vanilkovou zmrzlinou vo vnútri a je naozaj vyprážaná. Z čoho vytvoriť škrupinu na vyprážanej zmrzline? Akú príchuť zmrzliny použiť vo vnútri vyprážanej zmrzliny? Ako skladovať obalené zmrzlinové guľky? Akú polevu môžeme použiť na vyprážanú zmrzlinu? Môžeme si pomocou receptu na vyprážanú zmrzlinu pripraviť aj iné koláče?

Zverejnené:

19. február 2023 (nedeľa) - 13:27 od:  Agata Profi Kuchárka

Vyprážaná zmrzlina má teplú, chrumkavú škrupinu so studenou vanilkovou zmrzlinou vo vnútri. Je naozaj vyprážaná a možno ju podávať aj so škoricovými či čokoládovými lupienkami.

Z čoho vytvoriť škrupinu na vyprážanej zmrzline?
Chrumkavú škrupinu možno pripraviť z kukuričných lupienkov, vanilkových oblátok, strúhaného kokosu, nasekaných orechov, grahamových keksov či škoricových toastov.

Akú príchuť zmrzliny použiť vo vnútri vyprážanej zmrzliny?
Vnútro vyprážanej zmrzliny môže tvoriť klasická voľba zmrzliny - teda vanilka. No vyskúšať možno aj iné príchute, ako napríklad čokoládovú zmrzlinu obalenú v drvených Oreo keksoch, kávovú zmrzlinu či jahodovú zmrzlinu obalenú v mletých orieškoch alebo mandliach.

Ako skladovať obalené zmrzlinové guľky?
Ak chceme obalené zmrzlinové guľôčky skladovať dlhší čas, každú guľku zabalíme do igelitovej fólie a vložíme do mraziaceho vrecka.

Akú polevu môžeme použiť na vyprážanú zmrzlinu?
Na vyprážanú zmrzlinu možno použiť čokoládovú, karamelovú alebo jahodovú omáčku, med alebo šľahačku. 

Môžem vyrobiť vyprážanú zmrzlinu bez vyprážania?
Áno, dá sa pripraviť falošná vyprážaná zmrzlina bez toho, aby sme ju vyprážali. Namiesto toho opečieme povlak na panvici pred pridaním do zmrzlinových guľôčok. Na panvici roztopíme 1/4 šálky masla. Pridáme drvené kukuričné lupienky, drvené vanilkové oblátky a mletú škoricu. Za stáleho miešania smažíme 2-5 minút, kým nie sú zlatohnedé a opečené. Odstavíme zo sporáka a ochladíme. Potom zmrzlinu naberieme a guľky potiahneme opečenou polevou. Zmrzlinové guľky vložíme do mrazničky, kým nebudú pripravené na podávanie.

Môžem si pomocou receptu na vyprážanú zmrzlinu pripraviť aj iné koláče?
Áno. Viaceré recepty možno použiť na prípravu smažených zmrzlinových tyčiniek, muffinov alebo koláčikov. Pri vyprážaní „obalu“ na panvici postupujeme podľa receptu na vyprážanú zmrzlinu. 1/3 zmesi kukuričných vločiek rozložíme na dno panvice alebo rozdelíme medzi košíčky na muffiny. Na vrch nanesieme pripravenú zmrzlinovú zmes a rozotrieme tak, aby pokrývala spodok. Na vrch položíme zvyšnú zmes kukuričných vločiek. Mrazíme aspoň 4 hodiny alebo počas noci.

Fotka od timokefoto z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#domáca zmrzlina #zmrzlina #vyprážané #muffiny #čokoládové muffiny #čokoláda #škorica #med #šľahačka

----------------------------------------------------------