Poleva na ozdobovanie perníkov, bielok a cukor

Bielková poleva na medovníky

Ozdobovanie medovníkov je každoročná tradícia, ktorú absolvujem s najmenšími členmi rodiny. Je to zábavná hra, pri ktorej sa nenudia, zapoja kreativitu a toto "kreslenie" ich zaujme natoľko, že budú chcieť ozdobovať od rána do večera. :)

Budeme potrebovať:

 100 gramov  cukor práškový
 1 kus  bielok

Zverejnené:

15. december 2022 (štvrtok) - 08:55 od:  Martina

Počet porcií: 1

Doba prípravy: 10 min.

Náročnosť: Veľmi ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Z uvedeného množstva surovín sme ozdobili 30 ks medovníkov rôznej veľkosti. Samozrejme, ich výsledný počet sa môže líšiť v závislosti od veľkosti perníkov.

  1. Práškový cukor preosejeme do misky minimálne trikrát, potom pridáme bielok. Suroviny miešame zhruba 1-2 minúty.
     
  2. Keď poleva nadobudne potrebnú konzistenciu, naplníme ňou zdobiace vrecko a hneď sa môžeme pustiť do zdobenia medovníkov podľa našich predstáv.
     
  3. Ozdobené perníky necháme stuhnúť aspoň 2 hodiny.

Recept na prípravu samotných domácich medovníčkov nájdete v mojom predchádzajúcom článku.

Tip č. 1: Riedka poleva sa používa na vyplňovanie jednotlivých vzorov. Mala by sa liať, ale nie príliš.

Tip č. 2: Hustá poleva sa naopak používa na tvorbu čiar, okrajov a podobne. Mala by sa trhať. Na hustú polevu budeme potrebovať 1 bielok a 150 g práškového cukru.

Tip č. 3: Ak sa Vám poleva zdá príliš riedka, pridajte trošku cukru. Naopak, ak je hustejšia ako ste chceli, pridajte trošku bielka.

Tip č. 4: Netvoria sa vám pekné okraje? Problém môže byť v tom, že sa špičkou vrecka dotýkate perníka. Polevu je treba nanášať z výšky.

Tip č. 5: Polevu odporúčam spotrebovať hneď v ten deň, nakoľko stále mení svoju konzistenciu a nasledujúci deň by ste museli pridať ďalší bielok. 

Tip č. 6: Vrecko napĺňajte postupne a v menších dávkach, vyhnete sa tomu, že vám poleva zožltne a potom sa s ňou bude pracovať ťažšie.

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#vianoce #adventná nedeľa #veľkonočné recepty #poleva #rýchly recept #jednoduchý recept #10 minútovky #maškrta #medovníky #babičkine recepty #domáci recept

---------------------------------------------------------