Vajcové lečo s červenou paprikou s krajcami chleba, v pozadí cherry paradajky a cibuľa

Domáce lečo s vajcom bez mäsa

Recept na lečo sa ani veľmi nedá zmeniť. Základ vždy tvorí trojica: cibuľa, paprika a paradajka. Náš recept je celý červený. Použili sme červenú papriku a pridali červenú koreninu: papriku mletú. Jedlo vyzerá nádherne "červeno". Až si myslím, že som mal recept nazvať: lečo červené. Pre mňa je hrať sa s jedlom neskutočne fascinujúce. Nabudúce určite urobím lečo zelené. =)

Budeme potrebovať:

 300 gramov  paradajky
 100 gramov  paprika červená
 6 kusov  vajce
 1 kus  cibuľa
 2 polievkové lyžice  olej
 1 čajová lyžička  soľ

Zverejnené:

17. október 2021 (nedeľa) - 15:38 od:  michal

Počet porcií: 3

Doba prípravy: 15 min.

Náročnosť: Ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Začíname vždy s cibuľou.
Nakrájame si ju na malé kocky. Ja som ju nakrájal na asi 1x1 cm. Cibuľu vložíme na rozpálený oheň do hrnca.

Paprika ide hneď na to.
Kým sa nám cibuľa praží, krájame umytú papriku. Papriku môžeme nakrájať na úplne malé kúsky. Ja som tentokrát zvolil väčšie - približne 2x3 cm, nech vynikne.
Ako ju krájame, hneď ju pridávame k cibuli. Papriku a cibuľu chvíľu pražíme.

Paradajky.
Kým sa nám zmes praží, nakrájame si paradajky. Je jedno, či máme paradajky už nakrájané kompletne alebo ešte nie. V momente, keď je už cibuľa upražená do sklovita, mali by sme nakrájanú časť paradajok do pražiacej sa zmesi pridať. Robíme to tak preto, aby sa nám cibuľa nespiekla.

Dusíme.
Zmes následne posolíme, prikryjeme pokrievkou a necháme dusiť. Pravidelne ju premiešame a skontrolujeme, či je už paprika dostatočne mäkká. Ja zvyknem dusiť približne 5 minút. Nevadí mi, ak je paprika trochu surová. Kľudne ju však môžeme dusiť, až kým nie je úplne hotová.

Recept ukončíme vajciami.
Počas dusenia si do väčšieho pohára pripravíme vajcia. Keď sme so stavom papriky spokojní, vajcia pridáme k zmesi. Za stáleho miešania lečo varíme, až kým sú vajcia hotové.

Lečo najradšej podávam ihneď, kým je ešte teplé. Ako prílohu môžeme použiť chlieb alebo varené zemiaky. Ja si nikdy neodpustím pridať k leču aj nejakú zeleninu alebo zavárané uhorky.

Prajem dobrú chuť. =)

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#15 minútovky #lečo #vegetariánske jedlá #červená paprika #cibuľa #miešané vajíčka #raňajky z vajec #raňajky #recepty pre začiatočníkov #slovenské jedlá

---------------------------------------------------------