Párok v rožku s horčicou alebo kečupom je na tanieri vedľa kockovanej zelenej utierky

Klasický slovenský hot-dog

V tomto recepte vám popíšem ako pripraviť hot-dog v domácich podmiekach bez špeciálneho náradia. Popíšem všetko detailne tak, aby to podľa tohto návodu zvládol aj úplný neskúsený kuchár - začiatočník. Ponúkam náš slovenský recept v tradičnom rožku. My sme ho jedli vždy s horčicou. Niekedy som ani netušil, že sa dá jesť aj s kečupom.

Budeme potrebovať:

 3 kusy  rožok
 3 kusy  párky viedenské
 4 polievkové lyžice  horčica
 3 polievkové lyžice  kečup

Zverejnené:

08. október 2021 (piatok) - 13:54 od:  michal

Počet porcií: 3

Doba prípravy: 15 min.

Náročnosť: Ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Príprava párkov
Ako prvé postavíme vodu na párky a dáme ich variť. Párky by mali ísť do studenej vody. Ak ich dáme studené z chladničky do teplej alebo vriacej riskujeme, že sa nám roztrhnú. Použiť by sa stále dali, ale stratilo by to svoje čaro. =) Keď nám párky začnú vrieť, odstavíme ich a necháme v horúcej vode.

Príprava rožkov
Ako prvé si pripravíme nôž. Mal by byť dostatočne dlhý, aby dosiahol až na dno pečiva. Ostrý byť nemusí, ale je vhodné, aby nebol veľmi hrubý. Ideálna hrúbka je 2 cm. Predsa len rožok nechceme roztrhať, iba pripraviť dieru na párok. Z každého rožku odkrojíme konček. Asi tak 2 cm. Cez odkrojený koniec nožíkom zarežeme do vnútra skoro až na spodok. Dáme si pozor, aby sme spodok neprerezali. Nožík následne otočíme o asi 90 ° a znovu zarežeme. Tento proces opakujeme 4-krát, kým nožík neotočíme o celých 360 °. V poslednom reze už nožík začneme otáčať. Otáčame rôznymi smermi dovtedy, pokiaľ nemáme pripravenú dostatočne širokú dieru.

Horčica / kečup
Ja som v tomto recepte zvolil dva hot-dogy s horčicou a jeden s kečupom. Je samozrejme na vás ako si to skombinujete. Podstatné je to s omáčkou neprehnať a zároveň dať pozor, aby neboli suché. Ja dávam na jeden hot-dog 2 polievkové lyžice horčice alebo 3 kečupu. Robím to preto, lebo používam kečup domáci. Ak máme iba kúpený, použijeme menej. Približne dve tretiny omáčky vsunieme do rožka ešte predtým, ako je tam párok. Zvyšnú tretinu dáme až navrch.

Plníme
Podľa očakávaní, jedlo dokončíme. Mám na to špeciálnu taktiku.
Do párku zapichnem vidličkou asi 2 cm od konca. Toto bude náš vrchný koniec. Párok potom opatrne spodným koncom vložíme do rožku a vidličku máme pritom celý čas zapichnutú v rovnakom mieste v párku. Párok vtláčame trochu aj nasilu, často to ide ťažko. Podľa toho, ako dobre sme ho vydlabali. Keď je párok vo vnútri a vidlička sa nám dotkla rožku, vytiahneme ju a párok ňou z vrchu ešte trochu potlačíme.

Hotovo
Hot-dogy konzumujeme ihneď, kým sú teplé.
Prajem dobrú chuť.

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#15 minútovky #hot-dog #rožok #čerstvé rožky #recepty pre začiatočníkov #fast food #horčica #kečup #viedenské párky

---------------------------------------------------------