V miske dookola dipu z kukurice zemiaky opečené v šupke
Ingrediencie
400 g (1 konzerva)
kukurica
2 ks
chili papričky
250 g
tvaroh
100 g
Niva
3 KL
petržlenová vňať
3 KL
pažítka
1 dcl
mlieko
8 ks
zemiaky (stredne veľké)
podľa potreby
olej
podľa chuti
soľ
Počet porcií
4
Náročnosť
Doba prípravy
45 min.
Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Kukuričný krémový dip
Nálev z kukurice scedíme do pohára. Nivu zbavíme najväčších zelených častí, dip nebude tak výrazne nivový.
Približne 2/3 kukurice a 1/3 nálevu vložíme do mixéra. Pridáme mlieko, chili papričky, 200 g tvarohu, Nivu, petržlenovú vňať a pažítku. Mixujeme, nie však celkom na hladko. Vymixovanú zmes presunieme do misky, do ktorej pridáme zvyšný tvaroh a kukuricu. Dip tak bude hrudkovitejší. Premiešame a dáme do chladničky, aby bol v čase podávania vychladený.

Pečené zemiakové šupky
Ja som v tomto recepte použil 2 pekáče. Jeden na šupky a druhý na zemiakové vnútro.
Zemiaky vo vode očistíme kefou a vysušíme. Pokrájame ich na mesiačiky. Ich vnútro vyškrabeme lyžičkou tak, aby ostal obal široký asi 5 mm. Vyškrabaný vnútrajšok budeme neskôr piecť podobne ako hranolky zo zemiakov.

Dáme predhriať rúru na 200 stupňov. Na prvý pekáč dáme zemiakové šupky. Olej si dáme do menšieho pohárika a pierkom potrieme šupky. Trošku ich aj posolíme. Na druhý pekáč dáme vnútrajšok zo zemiakov, ktorý tiež pierkom naolejujeme a posolíme. Oba plechy dáme do rúry na 200 stupňov na cca 25-35 minút. Hotové šupky by mali byť zlatohnedé a veľmi chrumkavé.   

Ak sa nechcete držať tohto receptu, ja v ňom tiež vždy experimentujem so surovinami, ktoré mám doma. Nivu vieme vymeniť za fetu, ovčí, alebo akýkoľvek iný hrudkový syr.

 

Gastro tips