Šampiňónová pizza so šunkou, ktorá presahuje tanier, veľa kukurice, v pozadí sú paradajky.

Pizza funghi s kukuricou

Talianska kuchyňa je známa svojimi špecialitami po celom svete. Medzi jedno z najpopulárnejších jedál patrí aj pizza. V takmer každom meste či dedine nájdeme pizzériu alebo aspoň reštauráciu, v ktorej nám túto pochúťku (zväčša) profesionálne pripravia. Vďaka tomuto receptu však budete môcť upiecť minimálne rovnako chutnú aj u seba doma. Že nemáte poriadnu pec? Nevadí, na náš účel postačí aj bežná rúra. Postup nie je vôbec zložitý a výsledok bude stáť za to. Nuž prosím, dajme sa do práce. Dnes to bude funghi (teda hubová pizza) obohatená o obľúbenú kukuricu.

Budeme potrebovať:

 100 mililitrov  paradajkový pretlak
 100 gramov  šunka
 100 gramov  kukurica
 100 gramov  šampiňóny
 100 gramov  syr eidam
 300 gramov  múka hladká
 20 gramov  droždie
 1 polievková lyžica  olej olivový
 1 čajová lyžička  soľ

Zverejnené:

04. február 2022 (piatok) - 18:23 od:  Matúš

Počet porcií: 3

Doba prípravy: 30 min.

Náročnosť: Ľahké

Kategória:

  Huby   Pizza

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Základom pizze je bezpochyby cesto. Ponúkame Vám návod na prípravu kysnutého cesta, vhodného na tento účel:

Do 150 ml vody pridáme droždie a počkáme, kým sa rozpustí. Do vzniknutej zmesi pridáme olivový olej a prisypeme hladkú múku. Pridáme jednu čajovú lyžičku soli a miesime, kým nebude cesto dostatočne hladké. Keď ho máme prichystané, prikryjeme ho a necháme kysnúť takú pol hodinu. 

Následne vykvasené cesto opäť premiesime. Potom ho z misy či inej nádoby, v ktorej sme ho nechali, umiestnime na plech. Tradične má pizza kruhový tvar, no na ňom až tak nezáleží. Ak chcete lepšie využiť na obdĺžnikovom plechu priestor, pokojne dajte svojmu výtvoru aj podobu iného geometrického tvaru. Pozor: Pri tvarovaní treba nechať okraje, na rozdiel od stredu, mierne vyvýšené. 

Na pripravené cesto teraz potrebujeme pridať prílohu. Začneme paradajkovým základom. Vezmeme 100 mililitrov paradajkového pretlaku a rozotrieme ho po strednej ploche cesta. Okraje však nenamáčame.

Teraz nakrájame syr Eidam, Gouda alebo iný tvrdý syr na jemné plátky a umiestnime ich na plochu zaliatu pretlakom. Rovnako postupujeme aj pri ukladaní šunky, húb a kukurice. Množstvo závisí najmä od Vašej chuti. Odporúčam ale neprehnať to, aby v mase prísad nezanikli chute paradajkového základu a chrumkavého cesta, ktoré tiež stoja za to. 

Tak, stačí vložiť do rúry. Tú predtým treba dať zohriať na strednú teplotu. Pizzu tu necháme asi 20 minút. 

Tak, už sme takmer hotový! Pizza je upečená a oddialiť obed čo i len o pár sekúnd vyzerá byť úloha hodná Hercula. Ak však predsa len ešte chvíľu vydržíme, môžeme okraje potrieť roztokom pozostávajúcim z cesnaku, olivového oleja a štipky soli. Tento krok nám výsledok posunie na trochu vyšší level. Teraz je už naozaj všetko pripravené na zahryznutie. Dobrú chuť!

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#pečená pizza #šampiňóny #paradajkový základ #kukurica #šunka #kysnuté cesto

---------------------------------------------------------