Biela bagetka prepolená na polovicu plnená syrom, paradajkou a vajíčkom

Syrovo-vajcová bageta

S fajnou, čerstvou a chrumkavou bielou bagetkou, ako tomu bolo aj v tomto prípade, sa aj na raňajky dajú robiť priam divy. Nepotrebujete veľa ingrediencií, stačí, ako sa hovorí, čo chladnička dá, alebo načo máte práve chuť. Nečakajte žiadny komplikovaný recept ani vám nepoviem, ako si pripraviť toto krehké pečivo. Skrátka to skôr berte ako tip, ako ju vhodne naplniť.

Budeme potrebovať:

 1 kus  bageta
 6 plátkov  syr údený
 25 gramov  syr neúdený
 1 kus  vajce
 0.5 kus  paradajky
  podľa potreby  maslo 82 %
  podľa chuti  horčica
 1 štipka  soľ

Zverejnené:

20. december 2022 (utorok) - 14:23 od:  Angelika

Počet porcií: 1

Doba prípravy: 15 min.

Náročnosť: Veľmi ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Ako prvé si dáme variť vajíčko - bude to trvať najdlhšie. Skrátka ho ponoríme do studenej osolenej vody, zapneme sporák a čakáme. Od zovretia vody aspoň 5 minút (závisí aj od intenzity plameňa).

Bagetku si prekrojíme pozdĺžne na polovicu. Obe polky potrieme našim obľúbeným kvalitným naozajstným maslom, nie rastlinným. Super by bolo, keby sme si ho vybrali z chladničky aspoň polhodinku dopredu, ľahšie by sa rozotieralo.

Tento krok môžete aj vynechať, ale mne to takto veľmi chutí - použijeme na maslo aj trochu horčice. Odporúčam ňou ochutiť aspoň jednu polku bagety.

Paradajku si umyjeme a nakrájame na plátky, ktoré potom ľubovoľne poukladáme do bagety.

Ďalej si natrháme alebo nakrájame syry, podľa toho, ako sa nám to zdá vhodnejšie.

Keď sa nám uvarí vajíčko, ponoríme ho do studenej vody. Poklepeme ho o noviny a ošúpeme. Následne prekrojíme prekrajovátkom alebo nakrájame a vložíme do sendviča.

Teraz je už naše jedlo hotové a môžeme si ho ešte prekrojiť na polovicu. Pre väčších jedákov odporúčam tento krok preskočiť, alebo si obe porcie nabrať na vlastný tanier, aby ste neostali hladný :-)

Tip: Ak máte radšej bagety zapekané, prečo nevyskúšať zapiecť si aj túto? Kľudne postupujte podľa môjho receptu, len na konci si sendvič zapečte ako to robíte zvyčajne.

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#bageta #sendvič #raňajky bez mäsa #15 minútovky #čo chladnička dá

---------------------------------------------------------