Vyprážaný rezeň bravčový obalený v múke, vajci a strúhanke so zemiakovým šalátom a kyslými uhorkami

Vianočný bravčový rezeň v trojobale

Taký dobrý čerstvý rezeň priamo z panvice vám nepripravia takmer v žiadnej reštaurácii. Väčšinou si ich narobia dopredu a následne už len ohrievajú, čo teda podľa mňa nie je bohviečo. Pritom jeho príprava doma vám nezaberie ani veľa času a nie je ani náročná. A prečo je tento recept vianočný? No lebo najlepší je s tradičným zemiakovo-majonézovým šalátom a my sme ho doma robili každé Vianoce namiesto klasického kapra.

Budeme potrebovať:

 500 gramov  bravčové rezne
 150 gramov  múka hladká
 2 kusy  vajce
 200 gramov  strúhanka
  podľa potreby  olej slnečnicový
  podľa chuti  soľ himalájska ružová
  podľa chuti  korenie čierne mleté

Zverejnené:

27. január 2023 (piatok) - 13:15 od:  marTinka

Počet porcií: 5

Doba prípravy: 50 min.

Náročnosť: Ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Ja som si v obchode kúpila už hotové rezne, aby som si prácu s jedlom uľahčila.

Mäso som štandardne umyla, vysušila a naklepala tĺčikom, lebo sa mi zdalo veľmi hrubé.

Následne som rezne nakrojila na každej strane asi 1 cm od kraja, aby sa mi pri vyprážaní mäso nezošúverilo a zachovalo si svoj pôvodný tvar.

Ďalej som rezne z oboch strán posolila aj pokorenila. Tento krok je veľmi dôležitý - chceme predsa, aby boli rezne chutné.

Potom si do 3 hlbokých tanierov vysypeme do jedného múku, do druhého rozbijeme vajíčka, trošku ich osolíme a rozšľaháme a do tretieho nasypeme strúhanku.

Rezne obaľujeme v nasledovnom poradí - najskôr múka, potom vajce a nakoniec strúhanka. Odkladáme ich na ďalší prázdny tanier, kľudne aj jeden na druhý.

Na panvici si rozohrejeme olej a vložíme toľko obalených rezňov vedľa seba, koľko sa zmestí. Pražíme z jednej strany dovtedy, kým nie sú zlatisté. Po opražení prvej strany môžeme rezne aj prikrývať pokrievkou, aby sa mäso tiež udusilo. Pokračujeme pražením z druhej strany, tiež do zlatista. Dávame si pozor na to, že prvé rezne nám môžu trvať dlhší čas, lebo olej aj po rozohriatí nie je až taký horúci. Pri každej ďalšej várke je už stále horúcejší a horúcejší, takže rezne treba pravidelnejšie kontrolovať a plameň odporúčam stíšiť na čo najslabší.

Kým sa nám vypráža prvá polovica rezňov, pripravíme si ďalší tanier s čistými kuchynskými utierkami, na ktoré rezne vykladáme, aby nám z nich vysali prebytočný olej. Po každej ďalšej vrstve hotového mäsa dáme znova čisté utierky, až dokým nedopražíme všetky rezne.

Olej občas prilievame, aby nám rezne nezhoreli - vtedy sa znovu spomalí proces vyprážania v horúcom oleji, takže príprava znovu potrvá o niečo dlhšie.

Keď máme všetky rezne hotové aj zbavené prebytočného oleja, zjeme ich :-)

Môžeme podávať s varenými či pečenými zemiakmi, hranolkami, klasikou - majonézovým zemiakovým šalátom a čudovali by ste sa, ale niektorí ich majú najradšej práve s ryžou.

Dobrú chuť.

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#bravčové v trojobale #vyprážané rezne #bravčové rezne #vianočné recepty #domáci recept #trojobal #tradícia #recepty pre začiatočníkov

---------------------------------------------------------