V rúre pečené rybie filety so zemiakovou kašou a zeleninou. Na tanieri ozdobené zeleninou a prepeličími vajciami.

Zemiakové rybie filé zapekané v rúre

Rybie filé pozná azda každý Slovák. Niekto ho jedáva na Vianoce, Veľkú noc, niekto vo všedný deň. Najbežnejší spôsob prípravy je vypražiť ho v trojobale. My si ho teraz pripravíme odlišne. A to najmä preto, lebo nám z predošlého jedla ostala zemiaková kaša a v chladničke sa vždy nájde nejaká tá zelenina. Nám ostala paprika a paradajka. A keďže zemiaky chceme aj pečené, budú na dva spôsoby. Poďme skúsiť ako z náhodných surovín pripraviť večeru pre celú rodinu. Nám sa to podarilo jedinečne.

Budeme potrebovať:

 900 gramov  rybie filé
 500 gramov  zemiaková kaša
 500 gramov  paradajky
 8 kusov  zemiaky
 3 kusy  paprika
 2 kusy  cibuľa
 7 strúčikov  cesnak
 50 gramov  maslo 82 %
 2 polievkové lyžice  kečup domáci
  podľa chuti  soľ
  podľa chuti  korenie biele mleté
  podľa chuti  rasca mletá
  podľa chuti  paprika červená sladká mletá

Zverejnené:

15. apríl 2022 (piatok) - 10:51 od:  michal

Počet porcií: 6

Doba prípravy: 100 min.

Náročnosť: Mierne náročné

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Zelenina
Cibuľu prekrojíme na polovicu a nakrájame na polkrúžky. Papriky nakrájame na malé kúsky alebo na pásiky. Cesnak na krúžky a paradajky približne na 2 cm kocky. Do hrnca vložíme maslo. Cibuľu a papriku začneme pražiť ako prvé. Pridáme cesnak. Osolíme a ešte 2 minúty popražíme. Následne podlejeme vodou. Pridáme nakrájané paradajky a kečup. Zakryjeme pokrievkou a dusíme cca 20 minút.

Zemiaky
Predhrejeme rúru na 225 ˚C. Počas dusenia oškrabeme, umyjeme a nakrájame zemiaky. Zemiaky budeme piecť v rúre, preto sa nám asi najviac hodia krúžky. Nakrájané zemiaky ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Osolíme, pridáme rascu a červenú papriku. Zemiaky vložíme do rúry ako prvé. Budú sa piecť dlhšie.

Rybie filety
Pripravíme si sklenenú zapekaciu nádobu. Vymastíme (vytrieme) ju maslom. Vrstvíme v tomto poradí: rybie filé, dusená zelenina, zemiaková kaša, rybie filé, dusená zelenina, zemiaková kaša. Každú vrstvu rybieho filé jemne osolíme a okoreníme bielym korením. Zakryjeme sklenenou pokrievkou a pridáme do rúry. Všetko pečieme cca 30 minút. Keď začneme rybu cítiť, filety sú hotové. Počkáme, kým nebudú hotové aj zemiaky. Prípadne môžeme rúru vypnúť a jedlo necháme dôjsť.

Na záver receptu
Určite sa nebojte experimentovať. Použiť môžeme akúkoľvek inú zeleninu, ktorú máme k dispozícii.
Výsledné upečené jedlo je naozaj šťavnaté. My sme k nemu podávali trochu šalátu a uvarené prepeličie vajcia. Určite si v chladničke nájdete ideálnu prílohu, ktorú máte radi vy.
Toto jedlo nám naozaj chutilo. Vždy, keď pripravujeme rybku v rúre, zalizujeme sa ešte dva dni.

Prajem dobrú chuť.

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#pečená ryba #zemiakové jedlo #rybie filé #pečenie v rúre #čo chladnička dá #veľkonočné recepty

---------------------------------------------------------