Cupcakes na Vianočnú párty

Aké jedlá pripraviť na Vianočnú párty?

Vianočný večierok sa už blíži a vy stále neviete, čo by ste mali hosťom ponúknuť. Medzi pozvanými sú gurmáni, ktorí si radi doprajú klasickú vianočnú kapustnicu s klobáskami, ale aj vegáni a vegetariáni, ktorí by radi ochutnali vaše nemäsité špeciality. Aké jedlá teda pripraviť na vianočný večierok?

Zverejnené:

07. december 2022 (streda) - 18:47 od:  Agata Profi Kuchárka

Začína sa odpočítavať čas do vianočného večierka a to znamená, že je čas pripraviť všetky jedlá. Vianočné koláčiky už máte upečené niekoľko týždňov vopred a vaša drahá polovička sa má postarať o koktaily. Teraz už stačí vymyslieť len zvyšok sviatočného menu - niečo, čo si vaši hostia môžu zobnúť, keď si budú vymieňať darčeky, keď budú tancovať, alebo sa len tak navzájom medzi sebou rozprávať.

Aké jedlo pripraviť na vianočný večierok?

Opečené ravioly
Chrumkavé na povrchu, mäsité a jemné vo vnútri. Opečené ravioly sú v podstate falošným vyprážaným jedlom. 

Krevetový dip
Tento obľúbený syrový dip z morských plodov na večierky je jednoduchý na prípravu a obsahuje len niekoľko ingrediencií. Ponúknime ho hosťom s kváskovým chlebom.

Vegánske zemiakové placky
Zvyšky zemiakovej kaše možno použiť aj na prípravu večierka. Vegánske placky sa veľmi dobre kombinujú s nakrájaným avokádom alebo kešu krémom. 

Crostini z údeného pstruha
Plátky bagety jednoducho obložíme údeným pstruhom zakúpeným v obchode a obľúbenou kyslou smotanou s bylinkami. Veľmi jednoduché, však?

Toasty s granátovým jablkom a medovou ricottou
Toasty možno hosťom ponúknuť ako predjedlo či jednohubky. Z tejto sladko-slanej jemnej kombinácie chutí budú hostia určite nadšení. Chuť by mala byť syrová, bohatá a štruktúra nadýchaná. 

Cuketové lodičky s lasagnami
Toto predjedlo obsahuje všetky lahodné zeleninové chute lasagní.

Francúzske cibuľové zemiakové kúzlo
Zemiaková kaša alebo zemiaky v celku tvoria základ. Naň navrstvíme roztopený syr a karamelizovanú cibuľu. 

Zemiakové krokety so slaninou a syrom
Keď sa chutná zemiaková kaša skombinuje s chrumkavou slaninou a ostrým zrelým čedarom, vzniká niečo magické. Určite sa budú hosťom zbiehať slinky už len pri pomyslení na tento pokrm.

Pečený maslový chlieb s kozím syrom
Na večierku nie je nič lepšie ako ponúknuť pravý domáci chlieb. Chlebík možno pripraviť s kozím syrom. Táto kombinácia je ako stvorená pre zimné chute, ktoré si naši hostia ihneď zamilujú.

Fotka od meim z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#chlieb #domáci chlieb #kozí syr #kváskový chlieb #zemiakové krokety #slanina #čedar #toast #ricotta #med #lasagne #vianočné recepty #vianoce

----------------------------------------------------------