Avokádo rozrezané na polovice

Ako zmierniť drsnú pokožku?

Drsná pokožka sa môže prejavovať viacerými spôsobmi. Ak máme drsnú pokožku na lakťoch alebo na kolenách či iných častiach končatín, môžeme na tieto postihnuté miesta aplikovať kokosový olej, aloe vera či rôzne kúpele na báze glycerínu.

Zverejnené:

18. apríl 2023 (utorok) - 10:10 od:  Agata Profi Kuchárka

Existuje mnoho spôsobov, ako využiť hydratačné účinky olejov, a to buď samostatne, alebo s inými zložkami, a pripraviť si tak výživnú masku alebo exfoliačný peeling. Ricínový olej, levanduľový olej a avokádový olej môžu byť dobrými prírodnými prostriedkami na drsnú pleť (ak netrpíme aknóznou pleťou).

Kokosový olej je ďalším olejom, ktorý môžeme mať v kuchynskej skrinke a využiť ho na zjemnenie drsnej kože. Opäť platí pravidlo, že iba v prípade, že nemáme akné. Ľuďom s atopickou dermatitídou (ekzém a alergický stav kože, ktorý sa vyznačuje suchosťou a svrbením) môže používanie panenského kokosového oleja na pleť priniesť vynikajúce výsledky.

Aloe vera, rastlina s prírodnými liečivými vlastnosťami, sa tiež môže napúšťať do olejov a používať ako prírodný hydratačný prostriedok. Gél z aloe vera obsahuje mukopolysacharidy, ktoré pomáhajú udržiavať vlhkosť v pokožke. Aloe vera je teda ďalšou prirodzene hydratačnou zložkou starostlivosti o pokožku, ktorú by sme mali vyskúšať.

Aký kúpeľ pripraviť na drsnú pokožku?
Obvykle sa objavuje najmä v zimnom období na vonkajšej strane stehien alebo na lakťoch či ramenách. Nie je jednoduché zbaviť sa jej, ale pri troche trpezlivosti sa to podarí.

Pripravíme si zmäkčujúci kúpeľ a poriadne si miesta s drsnou pokožkou vymasírujeme drsnejšou kefou, pemzou, kávou, mandľovou drvinou alebo peelingovými prípravkami.

Glycerínový kúpeľ
Budeme potrebovať teplú vodu na kúpeľ a glycerín.

Glycerín dáme do vody na kúpanie a aspoň 15 minút v kúpeli relaxujeme. Pokožka bude mäkšia a vďaka tomu ľahšie odstránime drsnú vrstvu. Potom si dôkladne ponatierame výživným krémom pokožku celého tela.

Glycerínový gél na ruky
Budeme potrebovať 10 g pšeničného škrobu, 15 g vody a 100 g 28 % glycerínu.

Škrob rozpustíme v studenej vode, potom pridáme glycerín a zohrievame za stáleho miešania, kým nezačne vrieť. Po vychladnutí vmasírujeme do vlhkých rúk.

Fotka od silverstylus z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#kokosový olej #avokádo #levanduľa #domáci recept

----------------------------------------------------------