Varené víno

Aký drink pripraviť na silvestrovský večer?

Slávnostné nápoje nemusíte piť iba počas novoročnej párty. Ak plánujete ostať doma s rodinou a vašimi ratolesťami, môžete si na sviatočných drinkoch či punčoch pochutnávať počas vianočného programu v televízii.

Zverejnené:

20. december 2022 (utorok) - 12:08 od:  Agata Profi Kuchárka

Tieto slávnostné nápoje sú ideálne nielen na Nový rok, ale sú skvelé aj na celú sviatočnú sezónu. Ak organizujete sviatočnú oslavu, môžete sa inšpirovať. Ak plánujete ostať doma s rodinou a vašimi ratolesťami, môžete si na sviatočných drinkoch či punčoch pochutnávať počas vianočného programu v televízii.

BRUSNICOVÝ MOSCOW MULE
Ide o klasický koktail, ktorý sa pripravuje z limetkovej šťavy, brusnicového sirupu, zázvorového piva a vodky. Podáva sa v slávnostnom medenom hrnčeku. Vďaka tomu je príjemne chladný. Je to skvelý nápoj na Silvestra. Vrch môžeme servírovať s pocukrovanými brusnicami a čerstvou mätou.

POINSETTIA DRINK
Poinsettia drink je klasický brusnicový vianočný koktail so šampanským, ktorý sa pripravuje len z 3 ingrediencií. Je to elegantný nápoj, ktorý je ideálny na sviatočné večierky. Má žiarivú farbu a možno ho ozdobiť vetvičkami brusníc a rozmarínu.

MIMOSA
Ak organizujeme skoršiu oslavu silvestrovského večera, klasická mimóza je ideálny nápoj. Pripravuje sa so šampanským alebo proseccom. Na prípravu mimózy z granátového jablka môžeme použiť aj brusnicový džús alebo šťavu z granátového jablka.

MARGARITA SO ŠKORICOVÝM GRANÁTOVÝM JABLKOM
Slávnostná margarita na sviatky so škoricovým granátovým jablkom je obmenou klasickej margarity s použitím škoricového sirupu a šťavy z granátového jablka. Na ozdobu možno pridať tyčinku škorice a semienka granátového jablka.

VARENÉ VÍNO
Tradičný recept na jednoduché varené víno nájdeme kdekoľvek. Varené víno je teplé korenené víno na príjemné zimné dni a sviatočné večierky. Tento nápoj treba pripraviť z kvalitného červeného vína a čerstvého alebo sušeného "zimného" korenia. Neuveriteľne prevonia dom a je skvelou voľbou na chladný večer.

Tip: Skúste napríklad vyskúšať tento recept od samuella na Vianočné varené víno.

IBIŠTEKOVÝ GIN SOUR
Ibištekový gin sour je krásny ružový koktail a klasický kyslý nápoj. Je ideálny na večierky a stretnutia. Ibištek dodáva tomuto kreatívnemu ginovému kokteilu nielen krásnu farbu, ale aj nádhernú kvetinovú vôňu. Nápoj ozdobíme pred podávaním sušenými kvetmi ibišteka.

MÄTOVÉ MARTINI
Pepermintové martini sa pripravuje len zo štyroch ingrediencií. Drink je ideálne pripraviť podľa receptu, ktorý obsahuje také ingrediencie, aby vzniklo suché, nie príliš sladké mätové martini. V tomto slávnostnom koktaili nie je žiadna smotana ani cukor navyše. Je určený pre milovníkov martini, ktorí si ho chcú vychutnať so sviatočnou atmosférou.

Fotka od Дарья Яковлева z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#alkoholický nápoj #chladený nápoj #horúci nápoj #nápoj #varené víno #silvester #vianoce

----------------------------------------------------------