Dalgona iced coffee s medovníkom

Čo je Dalgona iced coffee a ako sa pripravuje?

Káva Iced Dalgona coffee je nápoj zvyčajne pripravený z troch jednoduchých ingrediencií. Táto šľahaná káva je jedným z najobľúbenejších kávových nápojov. Ak ste milovníkom kávy, mali by ste tento nádherne vyzerajúci nápoj vyskúšať, verte mi, nebudete ľutovať.

Zverejnené:

16. september 2023 (sobota) - 12:35 od:  Agata Profi Kuchárka

Iced Dalgona Coffee je trendy nápoj, ktorý získal veľkú popularitu na sociálnych médiách a v kávových komunitách po celom svete. Tento nápoj má svoje korene v juhokórejskom kávovom trende a je známy svojou unikátnou prezentáciou a bohatou chuťou.

Názov "Dalgona" je odvodený od juhokórejského tradičného cukrového pečiva (cukrovinky) s bohatou, penovitou vrstvou na vrchu. 

Ako táto káva vznikla?
Vyšľahaná káva je prevažne v Indii, Pakistane a Macau známa už dlhodobejšie. Sociálnym sieťam ju však predstavil juhokórejský herec Jung Il-woo, ktorý ju ochutnal pri natáčaní televíznej show práve v Macau a nazval ju Dalgona kvôli podobnosti s kórejskou cukrovinkou pod rovnakým menom.  

Ako sa Iced Dalgona Coffee pripravuje?
Iced Dalgona Coffee sa vytvára týmto spôsobom:

Vytvorenie peny: Hlavnou časťou Dalgona kávy je pena na povrchu nápoja. Pre dosiahnutie tejto peny sa kombinuje rovnaké množstvo instantnej kávy, cukru a horúcej vody (napríklad 2 lyžice každej zložky) v miske.

Šľahanie: Táto zmes sa potom šľahá rýchlym a intenzívnym šľahaním ručnou metličkou alebo elektrickým mixérom. Šľahá sa dovtedy, kým zmes nezhustne a nezačne tvoriť penovú vrstvu. Tento proces môže trvať niekoľko minút.

Príprava ľadu: Po vytvorení peny sa do pohára s ľadom naleje mlieko alebo rastlinné mlieko, čo vytvorí základ nápoja.

Nalievacia pena: Hotová pena sa naleje na vrch mlieka. Táto pena je výrazná a často tvorí atraktívne vzory na povrchu nápoja.

Podávanie: Iced Dalgona Coffee sa podáva so slamkami na pitie a je často ozdobená kakaovými, čokoládovými hoblinkami alebo ďalšími prísadami na zdobenie.

Výsledný nápoj má bohatú a silnú kávovú chuť na povrchu a krémovú, mliečnu textúru na spodku. Jeho prezentácia je veľmi atraktívna, a preto sa tento nápoj stal obľúbeným nápojom na rôznych platformách sociálnych médií. Nápoj Iced Dalgona Coffee sa môže prispôsobiť podľa chuti jednotlivca tým, že sa pridá viac alebo menej cukru alebo kávy, a ľahko ho možno prispôsobiť želanej sladkosti a intenzity chuti.

Fotka od Alexey Györi z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#káva #ľadová káva #moderné stravovanie

----------------------------------------------------------