Romantické stolovanie

Čo pripraviť na romantickú večeru?

Sviečky a jemná hudba sú skvelým spôsobom, ako navodiť na večeru romantiku. K dekoráciám však neodmysliteľne patrí očarujúci prípitok a ešte očarujúcejšie jedlo. Romantické je jedlo samo o sebe už len tým, že je pripravené od srdca a z lásky. Čo pripraviť počas romantickej večere ako predjedlo, ako prvý či druhý chod? Čo pripraviť na pitie?

Zverejnené:

04. február 2023 (sobota) - 14:28 od:  Agata Profi Kuchárka

Pri plánovaní romantickej večere by sme mali zvážiť niekoľko faktorov: osvetlenie, hudbu, výzdobu a samozrejme jedlo a nápoje.

Sviečky a jemná hudba sú skvelým spôsobom, ako navodiť romantiku. Sviečky by sme mali vyberať bez vône alebo s neutrálnou vôňou, aby nenarúšali chuť jedla, ktoré budeme podávať. Ak počasie umožňuje stolovanie vonku, môžeme vytvoriť krásnu atmosféru tak, že sviečky umiestnime do sklenených svietnikov.

Dekorácia stola môže obsahovať čerstvé kvety alebo špeciálne prvky, ako je ručne písané menu alebo kartičky. Rovnakú atmosféru môžeme rozšíriť po celom dome, aby sme mohli pokračovať v romantike dlho po večeri.

Pri plánovaní menu pre náš romantický večer by sme samozrejme mali mať na pamäti preferencie našej polovičky. Aké sú jej alebo jeho obľúbené jedlá? Má nejaké potravinové alergie alebo intolerancie? Je fanúšikom nejakého šéfkuchára? Odpovede na tieto otázky nám pomôžu nasmerovať sa správnym smerom a starostlivo zvážiť to, čo by sme mali uvariť.

Máme pre vás niekoľko nápadov na afrodiziakálne recepty, ktoré vám pomôžu začať.

Romantická valentínska večera: jednoduché menu

Predjedlo: Krabie tyčinky
Začnime našu romantickú večeru gurmánskym predjedlom, ktoré funguje aj ako afrodiziakum.

Tieto krabie zahryznutia prinesú očarujúce prekvapenie. Namiesto chleba ich možno podávať na zemiakových krutónoch.

Prvý chod: Cestoviny s bielou hľuzovkou
Ak je to možné, kúpme si v obchode domáce 8-vaječné rezance. Tieto rezance sa stanú prepychovým jedlom práve vtedy, ak ich premiešame so šalviovým maslom a doplníme bielymi hľuzovkami.

Hlavný chod: Thajské grilované kura
Citrónová tráva dodá tomuto grilovanému kuraciemu jedlu marinovanému v cesnakovej, koriandrovej a rybacej omáčke úžasnú vôňu a chuť. Je to jednoduchý recept, ktorý sa dobre kombinuje so suchým bielym vínom.

Tipy na dezerty pre dvoch

Malinové tartaletky
Malinové tartaletky sú jemné, pôsobivé, elegantné a romantické.

Espresso košíčky
Ak je náš Valentín milovníkom kávy, doprajme mu tieto dekadentné espresso košíčky preliate lahodným krémom z mascarpone.

Brownies v tvare srdca
Žiadna romantická večera by nebola úplná bez čokolády. Náš Valentín určite ocení tieto rozkošné brownies v tvare srdca poliate jahodovo-marshmallow polevou.

A čo podávať na pitie, aby bola večera romantická?
Skúsme prosecco alebo suché biele víno s jahodami či namiešať nejaký exotický kokteil.

Alebo sa inšpirujte našim ďalším tipom - Aký nápoj pripraviť na Valentína?

Fotka od Terri Cnudde z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#večera #biele víno #cestoviny #grilované kura #brownies #valentín

----------------------------------------------------------