Koláč v tvare srdca

Čo sa deje za kamerami show Pečie celé Slovensko?

Aj vy vášnivo sledujete slovenskú show Pečie celé Slovensko? Aj vy s napätím očakávate, kto sa stane pekárom týždňa, kto show opustí, a ako v skutočnosti naozaj prebieha hodnotenie súťaže? Pýtate sa, čo sa deje so zákuskami po upečení, alebo s čím majú finalisti počas súťaže najväčší problém? Čítajte ďalej a dozviete sa ďalšie zákulisné informácie z prostredia slovenskej pekárskej show Pečie celé Slovensko!

Zverejnené:

22. október 2023 (nedeľa) - 17:13 od:  Agata Profi Kuchárka

Aj vy patríte k vášnivým divákom slovenskej show Pečie celé Slovensko? Ak aj vy s napätím očakávate, kto sa stane pekárom týždňa, a kto show opustí, určite vás okrem oficiálnych informácií zaujímajú aj ďalšie zákulisné informácie, ktoré zvyčajne postupne prezrádzajú účastníci, ktorí show každý týždeň jeden po druhom postupne opúšťajú.

Najväčší stres nespôsobujú kamery, ale čas
Mnohým divákom sa zdá, že najväčším problémom pre súťažiacich Pečie celé Slovensko sú kamery. Tie však ani zďaleka nie sú najväčším „stresorom“ počas súťaže. Všetci súťažiaci zhodne tvrdia, že nervozita z kamier počas natáčania vždy postupne opadne a televízny štáb sa stáva bežnou súčasťou ich súťažiaceho priestoru v stane. Oveľa väčší problém predstavuje časový limit, ktorý si musia všetci súťažiaci starostlivo ustrážiť sami.

Stres prežíva aj celý televízny štáb
Stres neprežívajú iba finalisti súťaže. V zákulisí show tento stres vníma a zároveň aj prežíva kolektív celého televízneho štábu. A tých nie je len zopár. Preto po skončení vysielania o konzumáciu zákuskov nie je núdza. 

Porotkyne si robia pri technickej výzve ťahák
Aj vás už pri sledovaní show Pečie celé Slovensko napadlo, ako naozaj v skutočnosti vyzerá hodnotenie technickej výzvy? Aké triky používajú porotkyne, aby si dokázali zapamätať poradie napečených výrobkov? Ako dlho naozaj trvá hodnotenie technickej výzvy?

Vyhodnotenie technickej výzvy trvá v skutočnosti oveľa dlhšie, ako majú možnosť diváci na televíznych obrazovkách vidieť. Počas hodnotenia technickej výzvy nie sú v stane prítomní ani samotní finalisti. Je to z dôvodu zachovania objektívnosti, a aby sa vytvorila aj akási dávka napätia. Teda aby súťažiaci až do poslednej chvíle nevedeli, kto je na ktorom mieste.  

Aj keď to diváci počas sledovania show nevidia, porotkyne si vždy na mieste nakrúcania v stane urobia nejaký „ťahák“. Porotkyne Jožka a Veronika si robia poznámky a každému dezertu venujú dostatok pozornosti.

Moderátorská dvojica vďaka humoru odľahčuje atmosféru
Jedinými odľahčovateľmi „dusnej“ atmosféry v stane počas nakrúcania show je moderátorská dvojica, ktorá má stále veselú náladu. Okrem toho, že sa počas prípravy všetkých troch výziev pristavia pri každom finalistovi a vytiahnu z neho informácie, nezabudnú sem-tam aj povzbudiť a dodať stále určitú dávku humoru, bez ktorého by toto vysielanie ani nebolo show.

Témy sú nielen tradičné, ale aj na inovátorský spôsob
Témy nedeľného pečenia sú rôznorodé. Od tiramisu, praclíkov, tartaletiek, palacinkovej torty, sloních sĺz, donutov, cupcakes, Sacher torty, kytíc z ovocia, candy baru či fraisiera, sa objavili v tretej sérii napríklad aj bezlepkové torty, rez kardinál či parížske rožteky. Každý týždeň pečenia má svoj oficiálny názov, ku ktorému porotkyne vždy vytvoria 3 úlohy. Témami predchádzajúcich pečení bolo napríklad nedeľné pečenie, retro, detská párty, inšpiratívne pečenie, párty, či príprava finálovej témy - svadby.

Ak sa chceš aj ty dostať do výberového kola 250 amatérskych pekárov a cukrárov a zabojovať o titul majstra alebo majsterky Slovenska v pečení, začni piecť už dnes a inšpiruj sa niektorými tipmi z našich receptov. Neboj sa experimentovať a možno budeš jedným spomedzi 120-tich pozvaných na osobné výberové interview!

Tip: Pozrite sa, čo je nové v show Pečie celé Slovensko a dozviete sa aj iné zaujímavosti zo zákulisia.

Fotka od congerdesign z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#tiramisu #slonie slzy #torta #gastronomické zaujímavosti #parížske rožky

----------------------------------------------------------