Okrúhly pizzový koláč, sušené paradajky, zelené olivy a Niva, pizza syrová

Pizza so sušenými paradajkami - cesto s pivom

Chcete si urobiť pizzu doma, ale nemáte kvasnice? V tomto recepte na pivové cesto ho nebudete potrebovať, pretože pivné kvasinky pomôžu cestu bez problémov kysnúť a jeho príprava nebude ani dlho trvať. Pivo totižto ani nezmení chuť cesta alebo pizze, takže žiadny problém. Domáce cesto na pizzu bude tenké, krehké a upečie sa veľmi rýchlo. Aj keď je pravda, že obsahuje alkohol, pri vysokej teplote v rúre sa všetok odparí, a tak si ho pokojne môžu vychutnať aj deti počas večere alebo obeda. Upútala som vašu pozornosť? Pokračujte v čítaní a objavte so mnou, ako pripraviť cesto na pizzu s pivom a bez kvasníc.

Budeme potrebovať:

 250 gramov  múka
 125 mililitrov  pivo
 100 gramov  paradajky sušené
 100 gramov  olivy zelené
 50 gramov  syr Niva
 50 gramov  syr Eidam
 2 polievkové lyžice  olej olivový
 1 štipka  soľ
 2 decilitre  kečup

Zverejnené:

07. október 2021 (štvrtok) - 08:11 od:  marTinka

Počet porcií: 2

Doba prípravy: 45 min.

Náročnosť: Mierne náročné

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Pizza cesto s pivom:
Do misy dáme múku a soľ. Premiešame. V strede urobíme jamku a pridáme olivový olej a pivo. Pomocou lyžice alebo stierky všetko miešame, kým sa všetky ingrediencie dobre nespoja. Výsledkom by malo byť lepkavé cesto.

Cesto vyberieme na dosku, posypeme trochou múky a pokračujeme v miesení rukami, až kým sa nám cesto neprestane lepiť.

Vytvarujeme guľu, vložíme ju do misy a cesto prikryjeme utierkou alebo igelitom. Necháme 30 minút odpočívať.

Po uplynutí tohto času položíme cesto znovu na dosku a niekoľko minút miesime. Vaľkáme valčekom, kým nebude také hrubé, ako sa nám páči, do tradičného kruhového tvaru. Mala by nám vyjsť pizza asi 27-30 cm. Toto cesto už v rúre nekysne.

Rúru nastavíme na 200 °C s horným aj dolným ohrevom. Cesto dáme na plech a do rúry.
Teraz sa môžeme rozhodnúť či cesto rovno upečieme (10-15 minút) alebo ho vložíme do rúry spolu so všetkými ostatnými ingredienciami a upečieme spolu.

Ak chcete získať chrumkavé cesto na pizzu, je najlepšie vložiť cesto na niekoľko minút do rúry samotné, potom ho naplniť a vložiť späť do rúry.

Pizza obloha:
Ak sa nám zdajú sušené paradajky veľké, môžeme si ich nakrájať na menšie kúsky podľa vlastnej chuti. Zelené olivy si nakrájame na kolieska.

Cesto vyberieme z rúry, dáme naň kečup (môžeme použiť domáci kečup, ale ak nemáme, kľudne aj z obchodu alebo vlastný paradajkový základ), rozložíme naň sušené paradajky, Nivu rozdrobíme, Eidam môžeme dať aj plátkový a poukladáme olivy. Vložíme späť do rúry a upečieme dozlatista a do chrumkava.

Akonáhle je naša domáca pizza zlatohnedá, vyberieme ju z rúry a podávame skôr ako nám vychladne. Vtedy je najchutnejšia.

Komentáre


Erika 21. júl 2022 (štvrtok) - 12:24
Pizza s pivom bez drozdia. Tak to je napad. Len ci naozaj nakysne za tu polhodinu. A ved ak nie, pockam trochu dlhsie. Urcite vyskusam.

---------------------------------------------------------

#cesto na pizzu #domáca pizza #paradajkový základ #vegetariánska pizza #pečenie v rúre #kečup #syrová pizza

---------------------------------------------------------