Tanier s palacinkami, čokoládovým topingom, malinami a šľahačka
Ingrediencie
1 hrnček (240 ml)
mlieko
1 hrnček (140 g)
múka hladká špeciál 00 extra
1 ks
vajce
1 KL
cukor kryštálový
2 KL
vanilkový cukor (alebo vanilková esencia)
2 PL
maslo
podľa chuti
maliny
podľa chuti
čokoládový toping
podľa chuti
šľahačka
Počet porcií
5
Náročnosť
Doba prípravy
15 min.
Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Na začiatok prípravy našich sladkých palaciniek dáme do nádoby vajíčko, rozpustené maslo, mlieko a cukor. Miešame, kým sa ingrediencie dobre pospájajú. Ak máte mixér, môžete namiesto ručného miešania použiť ten. Pridáme aj vanilkový cukor (prípadne vanilkovú esenciu, ak máme - tá je pre Francúzov viac typická) a pokračujeme v šľahaní.

Teraz po troškách a bez prerušenia šľahania pridávame múku.

Tip č.1: Odporúčame vám pšeničnú múku predtým preosiať, aby bola jemnejšia a výsledkom bolo vláčnejšie cesto.

Tip č.2: Originálny recept sa vyrába z tohto druhu múky, ale ak si chcete urobiť zdravší variant, odporúčame vám použiť ovsenú múku.

Potom rozohrejeme panvicu s trochou masla, aby sa palacinky nezlepili. Keď je rozohriata, nakvapkáme potrebné množstvo zmesi tak, aby sme mohli panvicou krúžiť, cesto bolo rozložené bez prázdnych otvorov a v tenkej vrstve.

Keď je palacinka plná malých bubliniek, musíme ju opatrne otočiť. Je to dezert, ktorý sa pripravuje veľmi rýchlo, preto by nemal byť na ohni dlhšie ako 2 minúty.

S týmito množstvami získate približne 10 sladkých palaciniek, ale samozrejme, že v závislosti od veľkosti použitej panvice získate viac, prípadne menej.

My sme na dochutenie použili čerstvé maliny, ktoré sme dali do vnútra palaciniek a aj na vrch ako ozdobu, čokoládový toping a šľahačku. Ale samozrejme, to už záleží len na vašej chuti a vašich preferenciách. Dobrú chuť.

 

Gastro tips