Základný recept na zeleninový vývar, vývar v porcelánovej miske, bylinky

Vývar so zeleninou

No nie je to krásny pocit, keď vás v studený deň krásne zahreje teplá polievka? Ako keby všetky zvuky naokolo vypli a vy si na chvíľu vychutnáte dobrú, poctivú polievku.... Ako základ môžete použiť náš recept na zeleninový vývar. Môžete si ho nachystať, keď budete mať čas a potom už je len na vás, akú polievku z neho vykúzlite. Či už nemáte ďalší program a na konci do nej nastrúhate cesnak? Razom máte silnú cesnakovú polievku vhodnú proti každej chrípke. Alebo dokonca použijete tento recept na vývar ako základ vašej dokonalej omáčky? Necháme to na vás....

Budeme potrebovať:

 3 kusy  mrkva
 1 kus  cibuľa
 5 kusov  zeler
 2 kusy  petržlen
 2 strúčiky  cesnak
  podľa chuti  soľ
  podľa chuti  korenie čierne mleté
  podľa chuti  bobkový list
  podľa chuti  korenie nové
  podľa chuti  petržlenová vňať

Zverejnené:

15. november 2021 (pondelok) - 16:50 od:  ivce

Počet porcií: 4

Doba prípravy: 90 min.

Náročnosť: Ľahké

Kategória:

  Polievky

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Cibuľu očistíme, ale zanecháme poslednú žltú šupku a prekrojíme na polku. Rozkrojenou časťou sprudka opražíme na panvičke až bude cibuľa čierna. Ostatnú zeleninu očistíme a necháme v celku. Dáme do hrnca s korením, soľou a cibuľou.

Zalejeme vodou a privedieme k varu. Následne varíme pod bodom varu asi hodinu. Napokon scedíme, zeleninu nakrájame nadrobno, vrátime do polievky a pridáme čerstvú petržlenovú vňať. Môžeme uvariť slížiky, či kuracie mäso a doplniť čerstvými bylinkami, napríklad kôprom. A polievka na obed je hotová.

Pokiaľ ste urobili viac vývaru, môžete ho scedený dať do uzatvárateľnej nádoby a skladovať v mrazničke. Keď budete potrebovať vývar na prípravu polievky alebo omáčky, môžete použiť svoj domáci.

---------------------------------------------------------

#zeleninová polievka #ľahká polievka #zeleninový vývar #uskladnenie #vývar

---------------------------------------------------------