Kokosový orech a kokosový olej

Čo pomáha pri celulitíde?

Možno ani netušíte, ale prírodné domáce prostriedky na celulitídu možno nájsť aj v kuchyni. Viaceré suroviny sú zvyčajne súčasťou anticelulitídnych krémov. Ako sa hovorí, krása vychádza zvnútra, takže hydratovaný a prečistený organizmus sa prejaví aj navonok napríklad na stave našej pokožky.

Zverejnené:

29. apríl 2023 (sobota) - 11:34 od:  Agata Profi Kuchárka

Celulitída
V drogériách a lekárňach nájdeme množstvo prostriedkov, ktoré majú vyhladzovať celulitídu. Celulitída je vo veľkej miere dedičnou záležitosťou, veľmi výrazne ju však ovplyvňuje životospráva. Často sa spája s nadváhou, stačí sa však v lete obzrieť po kúpalisku a zistíme, že celulitída nie je ani zďaleka iba problémom baculiek. Trápi aj veľmi chudé ženy a dievčatá.

Krémy a rôzne séra môžu celulitídu zlepšiť, vyhladia pokožku, ale len málokedy sa neestetických kráterov na pokožke zbavíme úplne. Musíme sa začať zdravšie stravovať a najmä cvičiť. Cvičenie účinne zmierňuje prejavy „pomarančovej pokožky“ a popri tom vďaka nemu dosiahneme svoju vytúženú postavu. 

Je potrebné konzumovať veľa ovocia a zeleniny, vyhýbať sa mastným, ťažko stráviteľným jedlám. Ak nás nebaví cvičenie v posilňovni, skúsme tanec alebo plávanie, ktoré sú známymi „zabijakmi“ celulitídy.

Kávový zábal
Uvaríme si silnú kávu a potrieme si ňou miesta postihnuté celulitídou. Potom si miesta obviažeme potravinovou fóliou a kávu necháme účinkovať.

Jablčný ocot 
Jablčný ocot obsahuje množstvo probiotík a aminokyselín, pomáha telu vytvárať vlastné prirodzené zásoby HCL (dobrá brušná kyselina), ktoré sú nevyhnutné na trávenie a detoxikáciu. Detoxikácia je dôležitá, pretože toxíny - alebo čokoľvek, čo telu škodí - ovplyvňuje spojivové tkanivo, ktoré prechádza každým miestom tela pod kožou. V tukoch sa ukladajú toxíny, ktoré sa najťažšie odbúravajú. To potom deformuje tvar fascií, čo môže viesť k vzniku celulitídy.

Toxíny tiež prispievajú k rozpadu kolagénu a elastínu, ktoré udržiavajú pokožku hladkú a pevnú. Kolagén je uložený vo fascii a elastín sa nachádza v krvi. Čiže ak je narušená fascia, obmedzuje prietok krvi. Kolagén zabezpečuje pevnosť. Masírovanie celulitídnych oblastí emulziou vody a jablčného octu v rôznom pomere pomáha prietok krvi obnoviť.

Kajenské korenie 
Kajenské korenie zohrieva teplotu v organizme. Dokáže naštartovať metabolizmus a trávenie. Bráni vzniku ďalšej celulitídy. Ak chceme vyskúšať efektívnosť kajenského korenia v prípade celulitídy, stačí si ho trochu nasypať do nášho obľúbeného smoothie.

Kokosový olej 
Kokosový olej je ďalšou superpotravinou s údajnými účinkami na celulitídu. Zmiešaním kokosového oleja s esenciálnym olejom a jeho vmasírovaním do pokožky možno stav celulitídy eliminovať. Ako je to možné? Kokosový olej je mimoriadne hydratačný - čo pomáha pokožke vyzerať pružnejšie. Esenciálny olej pomáha zahrievať tkanivo a vylučovať toxíny. Esenciálny olej spomaľuje rast tkaniva, ktoré tlačí na tuk. Jeho vmasírovanie do pokožky pomáha rozbíjať tukové zásoby.

Voda 
Zo všetkých domácich prostriedkov na odstránenie celulitídy je tento možno najjednoduchší - stačí piť viac vody. Voda pomáha zlepšovať krvný obeh a znižovať zápaly. Tieto dve vlastnosti pomáhajú eliminovať výskyt celulitídy. Zvýšený príjem vody dodáva vzhľad hladšej pokožky. Ak je pokožka a mäkké tkanivo dehydrované, pokožka sa viac vlní a vyzerá ako hrboľatá, suchá špongia. Denne by sme mali vypiť aspoň osem pohárov vody.

Fotka od Manjot Singh z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#kokosový olej #káva #jablčný ocot #superpotravina #domáca lekáreň

----------------------------------------------------------