Kuchárska kniha

Ktoré kuchárske knihy sú najlepšie na svete?

Existuje veľa kuchárskych kníh, ktoré mnohí kuchári považujú za najlepšie na svete. Ktorá kuchárska kniha je bibliou svetového kulinárskeho umenia? Ktoré kuchárske knihy by som si mal kúpiť, ak chcem preniknúť do tajov talianskej alebo francúzskej kuchyne? Ktorá kuchárska kniha je vhodná, ak sa potrebujem zlepšiť v molekulárnej gastronómii?

Zverejnené:

29. apríl 2023 (sobota) - 12:57 od:  Agata Profi Kuchárka

Existuje mnoho kuchárskych kníh, ktoré skvelí kuchári či obyčajní ľudia považujú za najlepšie na svete. Tu je výber z najlepších návodov na svetové kulinárske umenie:

Biblia pizze: Obľúbené štýly pizze na svete od Tonyho Gemignaniho
Tony Gemignani je profesionálny kuchár, ktorý vlastní osem reštaurácií vrátane: Tony's Pizza Napoletana, Tony's Coal-Fired Pizza a Capo's. Jeho podnikateľský duch ho viedol k vytvoreniu Medzinárodnej školy pizze v San Franciscu, kde školí a certifikuje kuchárov z celého sveta.

Biblia pizze je, ako už názov napovedá, povinnou výbavou pre všetkých milovníkov a znalcov pizze. Táto kniha je jednou z najkomplexnejších príručiek, ktorá zahŕňa deväť rôznych autentických štýlov pizze vrátane chicagskej, neapolskej, kalifornskej a rímskej.

Gemignaniho kniha obsahuje všetky potrebné informácie, ktoré nám pomôžu upiecť tenkú aj hrubú kôrku pizze s lákavými náplňami, ktoré zaujmú každého gurmána.

The Complete Cooking for Two Cookbook (Gift Edition by America’s Test Kitchen)
Je to kompletná kuchárska kniha pre dvoch, darčekové vydanie od America's Test Kitchen. Túto knihu pripravili niektorí z najuznávanejších a najvášnivejších šéfkuchárov v Bostone v štáte Massachusetts na základe dôkladného testovania kuchynského riadu a vybavenia. Táto kuchárska kniha je vstupnou bránou pre vášnivých ľudí, ktorí chcú rozšíriť svoje kuchárske zručnosti.

Kompletná kuchárska kniha pre dvoch je luxusné vydanie v tvrdej väzbe ideálne pre novomanželov, menšie rodiny alebo vysokoškolských študentov, ktorí si chcú vychutnať proces jednoduchého varenia doma. Táto kuchárska kniha nie je ničím výnimočným pre "domácu majsterku varenia", ale obsahuje chutné recepty, ktoré sa rýchlo a ľahko pripravujú.

Keďže väčšina receptov slúži pre 4 až 6 osôb, táto kuchárska kniha v záujme pohodlia zmenšila zložité jedlá, ako sú koláče, torty, lasagne a polievky. Obsahuje 650 receptov a uľahčuje obmieňanie a varenie nových a osviežujúcich receptov na každý deň.

Ďalšie vyhľadávané kuchárske knihy:
"Larousse Gastronomique" od Prospera Montagnéa - encyklopédia francúzskej kuchyne, ktorá sa považuje za bibliu kuchárstva.

"Mastering the Art of French Cooking" od Julia Child - klasická kniha o francúzskej kuchyni, ktorá získala popularitu vďaka rovnomennému televíznemu programu.

"The Silver Spoon" od Phaidon Press - obsahuje viac ako 2 000 receptov z celého Talianska.

"Essentials of Classic Italian Cooking" od Marcella Hazan - kniha o talianskej kuchyni, ktorá sa považuje za jednu z najlepších kuchárskych kníh.

"The Joy of Cooking" od Rombauerovej a Beckerovej - klasická americká kuchárska kniha, ktorá pokrýva množstvo rôznych receptov.

"Modernist Cuisine" od Nathana Myhrvolda - kniha o molekulárnej gastronómii, ktorá ponúka nový pohľad na kuchárske umenie.

Tieto knihy sú iba zopár príkladov a výber najlepšej kuchárskej knihy závisí od toho, akú kuchyňu máme najradšej a aký druh kuchárskeho umenia chceme hlbšie objaviť.

Fotka od -Rita-👩‍🍳 und 📷 mit ❤ z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#piknik #pizza #lasagne #rýchla polievka #koláč #torta #francúzsko #talianske jedlá #Taliansko

----------------------------------------------------------