Pomixovaná polievka z hrášku vo veľkom hlbokom tanieri posypaná opraženými chlebovými krutónmi

Hrachovo-brokolicová krémová polievka

Ak máte radi krémové polievky, ktoré si nevyžadujú veľa času na prípravu, ste tu správne. Túto polievočku si pripravíte naozaj rýchlo, na záver ju rozmixujete a prípadne si ešte do nej môžete pridať zopár krutónov. Je zo žltého hrachu a brokolice, takže zdravá, ako sa patrí. Ideálny recept na leto alebo ľahkú večeru. A pokojne ju zvládne aj začiatočník.

Budeme potrebovať:

 250 gramov  hrach žltý
 1 kus  brokolica
 2 kusy  mrkva
 2 kusy  zemiaky
 1 kus  cibuľa
 2 strúčiky  cesnak
 2 polievkové lyžice  olej slnečnicový
 1 čajová lyžička  soľ himalájska ružová
 1 čajová lyžička  korenie čierne mleté
 1 čajová lyžička  vegeta
 1 polievková lyžica  pažítka

Zverejnené:

09. október 2021 (sobota) - 13:12 od:  marTinka

Počet porcií: 4

Doba prípravy: 60 min.

Náročnosť: Ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Príprava receptu:
Cibuľu zbavíme šupky, umyjeme ju a nakrájame na kolieska. Mrkvu očistíme, umyjeme a nakrájame na kolieska. Zemiaky ošúpeme a nakrájame na kocky. Brokolicu umyjeme, odstránime z nej najtvrdšiu a najhrubšiu časť hlúbika. Rozoberieme ju na ružičky. Ošúpeme si cesnak. Ingrediencie nemusia byť na drobné kúsky, pretože polievka sa aj tak bude mixovať.

Praženie:
Na spodok hrnca dáme olej, trochu ho rozohrejeme a dáme pražiť cibuľu. Po chvíli začneme pražiť aj mrkvu. Keď sú opražené, pridáme hrášok a brokolicu.

Dusenie:
Zalejeme vodou. Pridáme zemiaky, pretlačený cesnak a koreniny. Zakryjeme pokrievkou a dusíme.

Dochutenie receptu:
Keď je mäkká brokolica, zemiaky aj mrkva, polievku ochutnáme. Ak je všetko ako má byť, môžeme ju odstaviť z plameňa. V opačnom prípade ju ešte dochutíme a necháme chvíľu prevrieť.

Dokončenie receptu:
Na záver polievku rozmixujeme ponorným mixérom opatrne tak, aby sme si neošpliechali celú kuchyňu. Podávať môžeme s chlebovými krutónmi. Pripravíme si ich tak, že nakrájame starší chlieb na kocky a opražíme ich na sucho na panvici alebo si ich môžeme kúpiť už hotové v obchode.

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#recepty pre začiatočníkov #rýchla polievka #krémová polievka #hrachová polievka #zdravá polievka #zdravé recepty #ľahká polievka #brokolicový krém #mixovaná polievka #praženie

---------------------------------------------------------