Malá celozrnná bagetka naplnená plátkovým syrom, reďkovkami, salámou, klobásou, vajcom na tvrdo a paradajkami.

Raňajky s celozrnnou bagetou

Minule ma môj priateľ prekvapil týmito skvelými raňajkami. Boli jednoduché na prípravu, ale také rôznorodé a veľmi chutné, že som sa rozhodla o túto chuťovku podeliť aj s vami. Nie je to nič ťažké, jediné, čo musíte variť na sporáku, sú vajíčka. Ale na tvrdo ich zvládne aj úplný začiatočník. Aj preto je recept zaradený do veľmi ľahkej náročnosti. Fantázii sa medze nekladú, no ak sa vám nechce vymýšľať, vyskúšajte presne túto kombináciu. Dobrú chuť ;-)

Budeme potrebovať:

 1 kus  bageta celozrnná
  podľa chuti  maslo 82 %
 0.5 kus  paradajky
 1 kus  reďkovka
 4 plátky  syr eidam
 1 kus  vajce
 2 plátky  saláma
 6 plátkov  klobása
 1 štipka  soľ

Zverejnené:

28. jún 2022 (utorok) - 10:41 od:  marTinka

Počet porcií: 1

Doba prípravy: 15 min.

Náročnosť: Veľmi ľahké

Kategória:

  Chuťovky

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Ako prvé si vyberieme maslo z chladničky, aby nám trochu zmäklo a lepšie sa natieralo.

Tento recept je veľmi nenáročný na prípravu. To najťažšie, hlavne pre začiatočníkov, bude uvariť vajíčko. Nebojte sa, nie je to nič komplikované - stačí ho dať do studenej osolenej vody a zapáliť plameň. Keď začne voda vrieť, varte ešte aspoň 5 minút. Vtedy máte istotu, že je naozaj na tvrdo. Následne vajíčko ochladíme v studenej vode a po vychladnutí ho ošúpeme. Na to sú na internete rôzne tipy a triky, ale väčšinou sa to každý musí naučiť a zistiť si sám, ako sa mu to robí najlepšie. Potom ho prekrojíme krájačom na vajíčka alebo obyčajným nožíkom, podľa toho, čo máme k dispozícii.

Tip: Ak sa vám napriek môjmu návodu zdá varenie vajíčok ťažké, skúste náš veľmi podrobný tip a trik Ako variť vajcia na tvrdo.

No a teraz už je to naozaj jednoduché. Mimochodom, ak sa vám nechce zapodievať s varením vajíčka, môžete túto časť receptu pokojne vynechať. V tom prípade je samotná príprava už ale naozaj veľmi jednoduchá.

Bagetu prekrojíme na 3 časti tak, aby sme každú mohli naplniť inými ingredienciami. Následne každú časť nakrojíme (tak ako to vidno na ilustračnej fotke) tak, aby sme ich mohli naplniť, ale neprerezali ich úplne skrz-naskrz. Bagetky zvnútra natrieme zmäknutým maslom. 

Reďkovku a paradajku umyjeme a nakrájame na plátky.

Prvú bagetu naplníme klobásou, syrom, vajíčkom, reďkovkami a plátkom paradajky.

Druhú bagetu naplníme vajíčkom, syrom a paradajkou.

Tretiu bagetu naplníme klobásou, vajcom, syrom, reďkovkou a paradajkou.

Dobrú chuť :-D

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#zdravé raňajky #slané chuťovky #návšteva #15 minútovky #raňajky #rýchle raňajky #recepty pre začiatočníkov #obložená misa

---------------------------------------------------------