Tanier plný jedla. Zelená placka je podobná palacinke. Prítomné sú aj uvarené batáty, čerstvé paradajky a jogurtový dip.

Špenátová placka s batátmi

Ak hľadáte jednoduchý, chutný recept na slané palacinky, skvelý aj na Zelený štvrtok, pokračujte v čítaní. Vo výsledku bude každé sústo čistá blaženosť (a k tomu zdravá). Skvelý nápad na večeru alebo inšpirácia na slané palacinky. To všetko tento recept ponúka. Je bezlepkový a jednoznačne patrí medzi pokus ako urobiť z kohokoľvek (kľudne aj z dieťaťa) milovníka zeleniny. Nebojte sa: žiadne násilie, práve naopak. Špenátové placky, krásna zelená farba a výživné batáty spolu. Čo viac si môžeme priať?

Budeme potrebovať:

 250 gramov  baby špenát
 190 gramov  múka celozrnná
 4 polievkové lyžice  olej kokosový
 2 strúčiky  cesnak
 1 kus  cibuľa červená
 1 čajová lyžička  kurkuma
 1 čajová lyžička  rasca
 1 čajová lyžička  soľ himalájska ružová

Zverejnené:

14. apríl 2022 (štvrtok) - 08:07 od:  michal

Počet porcií: 6

Doba prípravy: 30 min.

Náročnosť: Ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Začíname s batátmi
Postup je v podstate rovnaký, ako pri zemiakoch. Batáty pred varením ošúpeme, umyjeme a nakrájame na kocky. Vložíme do teplej, mierne osolenej vody. Tá sa privedie k varu. Batáty varíme približne 20 – 30 minút. Vo výsledku by mali byť mäkké, ale rozhodne by sa nemali rozpadať.

Špenát
Umyjeme / preperieme ho v studenej vode. Dáme do hrnca na stredný plameň a trochu ho podusíme. Približne 2 minúty. Voda, ktorá sa prichytí na špenát z prepierania, by mala stačiť. Následne špenát scedíme a necháme vychladnúť. Vytlačíme väčšinu vody. Potom najemno nakrájame a odložíme.

Cesto na placky
Do misky vložíme múku. Cesnak ošúpeme, pretlačíme a pridáme k zmesi. Cibuľu očistíme a postrúhame na jemno. Pridáme prichystaný špenát a koreniny (soľ, rasca, kurkuma). Všetky ingrediencie spolu zmiešame. Ak chceme recept poňať ako palacinky, cesto by malo byť riedke. Ak však chceme placky, tak ho necháme tuhé. Zriediť cesto môžeme kľudne vodou.

Pečieme klasicky na oleji. Dnes som použil sladší - kokosový. Batáty sú sladké a opekať placky práve na kokose sa tu celkom slušne hodí.

 

Tip na záver 1:
Odporúčam k batátom opražiť jeden strúčik cesnaku spolu s malým množstvom baby špenátu. Cesnak nakrájame na tenké plátky a opražíme na zvyšnom oleji po plackách.

Tip na záver 2:
Podávame so špenátovým dipom alebo cesnakovým dresingom. To je na vás. Nám sa k nemu hodí akákoľvek zelenina.

Prajem dobrú chuť.
=)

---------------------------------------------------------

#placky #fitness večera #ľahká večera #večera #baby špenát #dusený špenát #veľkonočné recepty

---------------------------------------------------------