Svokra s čokoládovým dezertom

Čo pripraviť svokrovcom na obed?

Ak čakáme svokrovcov na obed či na večeru, snažíme sa zapôsobiť nejakým gurmánskym jedlom. Ktoré jedlá by mohli našim potenciálnym svokrovcom chutiť? Staviť na tradičnú slovenskú klasiku alebo ponúknuť niečo úplne nové, pochádzajúce napríklad z Ázie?

Zverejnené:

29. marec 2023 (streda) - 19:14 od:  Agata Profi Kuchárka

Ak čakáme svokrovcov na obed či na večeru, snažíme sa vymyslieť nejaké pôsobivé jedlo. A možno sa to spája aj s túžbou dokázať, že vieme chutne variť. Tieto recepty by mali očariť každého hosťa na večeri, ktorý sedí pri našom stole, a ak sú to náhodou vaši svokrovci, o to lepšie. Problém môže nastať len vtedy, ak má svokra so svokrom rada klasiku a vy pripravíte niečo nové alebo „updatované“. 

Ak by sme sa rozhodli pripraviť bryndzové pirohy či halušky, riskujeme, že svokra nám dá príliš prísnu kritickú spätnú väzbu. Alebo aspoň si bude o nás myslieť, že sme neschopní. Malo by jedlo obsahovať aj mäso alebo radšej pripraviť niečo vegetariánske či vegánske? V nasledovných riadkoch vám prinášame zopár tipov na obed či večeru pripravenú pre svokrovcov, ak nechcete alebo sa bojíte, staviť na slovenskú klasiku.

Boloňské jahňacie
Ak chceme aktualizovať klasiku, môžeme vybrať namiesto tradičného mletého hovädzieho a teľacieho mäsa jahňacie. Jahňacina dodá nášmu tradičnému cestovinovému jedlu oveľa komplexnejšiu chuť. Teplé koreniny, ktoré zvýraznia bohatosť jahňacieho mäsa, spravia z tohto jedla ešte viac výnimočný pokrm.

Karfiolový nákyp
Nadýchaná karfiolová plnka s výberom unikátnych korenín zasýti. Zlatý vrch posiaty farebnými krúžkami cibule s postrúhaným syrom alebo zapečeným mletým mäsom ohúri vašich hostí.

Korenistá bravčová panenka
Ak potrebujeme rýchle jedlo, ktoré by svokra mohla oceniť, môžeme skúsiť pripraviť pečenú bravčovú panenku. Pečenie v rúre trvá len 30 minút. Počas pečenia môžeme pripraviť ryžu alebo quinou a niekoľko vegetariánskych príloh. Kto tvrdí, že skvelé jedlo nemožno pripraviť za 30 minút?

Bravčové kotlety v omáčke z portského vína
Ak hľadáme spôsob, ako predviesť svoje zručnosti pri príprave omáčky, alebo chceme dokázať, že robíme tie najšťavnatejšie kotlety, určite treba pripraviť omáčku z portského vína. Tá dodá opečeným koreneným kotletám elegantnú chuť.

Taliansky chlieb s paradajkovou polievkou (Ribollita)
Toto je jedno z tých tajne jednoduchých jedál, ktoré môžeme urobiť pôsobivými len tým, že ich pripravíme od srdca. Je to farebná, výdatná paradajkovo-zeleninová polievka s primiešanými kúskami chrumkavého chleba, ktorá tiež ukáže našu vynaliezavosť.

Fotka od yc0407206360 z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#bolonská omáčka #talianska kuchyňa #paradajková polievka #bravčová panenka #bryndzové halušky #pirohy #slovenská kuchyňa #tradícia #tradičné jedlo #moderné stravovanie

----------------------------------------------------------