Karnevalové čokoládové košíčky

Čo upiecť deťom na karneval?

Ak plánujeme deťom karneval, potrebujeme pripraviť výzdobu aj pohostenie v detskom rozprávkovom štýle. Aké koláčiky upiecť deťom na karneval a akým spôsobom ich ozdobiť, aby pôsobili rozprávkovo a roztomilo?

Zverejnené:

03. február 2023 (piatok) - 19:18 od:  Agata Profi Kuchárka

Karneval vznikol ako pohanský sviatok v starovekom Egypte na rozlúčku so zimou a privítanie jari. Dnešné oslavy sa však vyvinuli od Alexandra Veľkého, ktorý prijal sviatok po dobytí Egypta.

Sviatok predchádza pôstnemu obdobiu - obdobiu sebazapierania, ktoré kresťania praktizujú v rámci prípravy na Pánovo zmŕtvychvstanie. Kresťania, ktorí dodržiavajú pôst, trávia 40 dní pred Veľkou nocou modlitbami, pôstom a rozjímaním. Je teda logické, že karnevalové oslavy sú plné všetkého, čo pôstny čas zakazuje.

Čo upiecť na karneval?

Karnevalové koláčiky 
Karnevalové koláčiky možno ozdobiť farebnými kvapkami, čokoládovými lupienkami a polevou.

Koláčiky môžeme upiecť ako bežný obľúbený koláč našich malých ratolestí a vykrajovať z neho koláčiky v tvare klaunov, kolotočov, jarmokov, atď. Potom ich ešte polejeme pestrofarebnou polevou.

Výroba karnevalových koláčikov je zábavná, a ak do pečenia zapojíme aj deti, môžu si svoje koláčiky ozdobiť sami. 

Karnevalové sušienky 
Sušienky vyrobené na oslavu karnevalového obdobia majú byť farebné a väčšinou drobivé. Karnevalové sušienky sa vyrábajú pomerne jednoducho a musia byť zdobené tak, aby upútali pozornosť a zachytili pocit veselosti. Základ sušienkového cesta budeme mať pripravený hneď, ale ozdobné dekorácie nám dokážu zabrať dosť veľa času. 

Do cesta na karnevalové sušienky by sme nemali pridávať príliš veľa múky. To môže spôsobiť, že sušienky budú suché a tvrdé. 

Karnevalové muffiny
Muffiny upečieme podľa receptu a ozdobíme v tvare zvieratiek, Hello Kitty, Peppa Pipo či v štýle Spiderman pomocou farebnej ryže, lentiliek či farebného marcipánu. 

Tip: Môžete skúsiť napríklad recept od ivce na domáce muffiny alebo tento od Lucie na banánové muffiny.

Karnevalové brownies
Čo môže byť chutnejšie ako šťavnaté čokoládové brownies? Nakrájané na malé kocky z nich môžeme vytvoriť autíčka, domčeky či malé hračky. 

Fotka od M W z Pixabay

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

----------------------------------------------------------

#muffiny #banánové muffiny #čokoládové muffiny #brownies #košíčky #karneval

----------------------------------------------------------