Vegánsky tanier plný čerstvo uvareného pšena so zmesou tofu, papriky, cesnaku a baby-špenátu.

Pšeno s tofu - rýchla zdravá večera

Aj Vás baví indická kuchyňa? Ja ju mám veľmi rád. Hoci veľa indických receptov nepoznám, zakaždým niečo skúšam. Niekedy sa až čudujem, čo sa mi podarilo vytvoriť. V tomto recepte ukážem, ako rýchlo sa dá uvariť večera. Dnes volím jedlo ľahké, ktoré dokážem uvariť do polhodiny a chcem použiť jednoduché indické korenie. Z výsledku som očarený. Je to nielen zdravé, ako som plánoval, ale hlavne chutné. Nedalo mi, aby som sa s týmto receptom nepodelil.

Budeme potrebovať:

 100 gramov  pšeno
 180 gramov  tofu marinované
 1 kus  kápia
 1 kus  paradajky
 3 strúčiky  cesnak
 1 hrsť  baby špenát
 1 polievková lyžica  olej
 1 čajová lyžička  korenie kari
 1 čajová lyžička  kurkuma
 1 čajová lyžička  soľ himalájska ružová

Zverejnené:

18. marec 2022 (piatok) - 17:24 od:  michal

Počet porcií: 3

Doba prípravy: 25 min.

Náročnosť: Ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Pšeno
Prepláchneme ho studenou vodou. Do hrnca pšeno vložíme a zalejeme dvojnásobným množstvom studenej vody. Na 100 g pšena použijeme 200 ml studenej vody. Prikryjeme a necháme zovrieť. Následne osolíme, pridáme koreniny a necháme dusiť na malom plameni približne 15-20 minút.

Tofu s paprikou
Počas dusenia pšena si pripravíme prílohu. Na panvičku dáme rozohriať olej. Postupne, ako krájame, pridávame. Začneme paprikou. Tú krájame na malé kúsky. Ďalej krájame tofu na malé, cca 1 cm kocky. Nasleduje cesnak nakrájaný na kolieska. Popražíme asi 3-5 minút, kým cesnak nezačne chytať farbu. Ako posledné pridáme paradajku a 4 dl teplej vody. Osolíme, prikryjeme a necháme dusiť asi 1 minútu. Nakoniec pridáme baby špenát a odstavíme z plameňa. Takto necháme špenát ešte asi 2-3 minúty napariť a môžeme podávať.

Tip na záver
Ak nemáme špenát, môžeme použiť napríklad rukolu alebo poľníček.

Prajem dobrú chuť.
=)

Komentáre


romantik 15. jún 2022 (streda) - 18:20
Zdravím. Moja priateľka je vegánka a pre mňa je veľmi ťažké ju nejakým jedlom naozaj ohúriť, keďže pre mňa je tento štýl varenia niečím uplne novým. Tento recept mi náhodou ponúkolu google a musím povedať, že príprava bola naozaj rýchla, jednoduchá, priateľka očarená a doknoca to chutilo aj mne - mäsožravcovi. Naozajstná vďaka za tip :-)

---------------------------------------------------------

#zdravé recepty #ľahká večera #rýchly recept #marinované tofu #baby špenát #kari zelenina #rýchla večera

---------------------------------------------------------