dve sezamové žemle plnené mäsom, syrom, šalátom a cibuľou
Ingrediencie
2 ks
sezamové žemle
2 ks
fašírky
4 plátky
syr toastový
2 kolieska
cibuľa
2 listy
šalát ľadový
2 PL
tatárska omáčka
Počet porcií
2
Náročnosť
Doba prípravy
25 min.
Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Doba prípravy aj náročnosť samozrejme závisia od toho, či zvolíte verziu kompletne domáci burger alebo si prípravu zjednodušíte nákupom predpripravených surovín.

Ak chceme, aby bol náš burger kompletne domáci, začneme prípravou vlastných sezamových žemlí.

Mäso si, podľa vlastnej chuti a preferencií, môžete vybrať z ponuky našich receptov. Na výber máte klasické domáce fašírky, ďalej pre milovníkov bravčového mäska bravčové fašírky. Pre tých, ktorí v burgroch uprednostňujú skôr hovädzie, sú tu hovädzie karbonátky. Alebo, ak chcete trošku zaexperimentovať - vyskúšajte fašírky z krabích tyčiniek

Samozrejme, dnes už v obchodoch zoženiete aj predpripravené žemle, a dokonca aj mäso do burgra, ktoré už je vytvarované aj dochutené ako fašírka. To stačí len pripraviť na panvici s trochou oleja. Je to len na vás.

Teraz už je to veľmi jednoduché. Stačí si žemle prerezať na polovičku a trochu ich opražiť bez oleja na suchej panvici z vnútornej strany.

A môžeme začať skladať hamburgery. Žemle z vnútorných strán potrieme tatárskou omáčkou. Na spodok žemle položíme koliesko cibule, plátok syra, fašírku, znovu plátok syra a navrch dáme list šalátu. Prikryjeme druhou polovicou žemle. A môžeme jesť :-)

Alebo si môžete burgre naplniť surovinami od výmyslu sveta. Nikdy nezaškodí trochu experimentovať. A hlavne, každý vie, čo mu chutí, a preto si môže túto lahôdku pripraviť podľa seba.

Gastro tips