Zobrazujem 1 - 3 z 3 receptov
10. apríl 2021 (sobota) - 18:25
Doba prípravy:
45 min.
Počet porcií:
2
Náročnosť:
Ľahké

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako pripraviť dobrú omáčku na cestoviny, je použiť tú základnú paradajkovú, ktorá sa hodí aj na pizzu a jej pôvod je v Taliansku. V tomto recepte sme ju skrátka len doplnili čerstvými čiernymi olivami a domácou rukolou.

19. december 2020 (sobota) - 13:04
Doba prípravy:
100 min.
Počet porcií:
3
Náročnosť:
Ľahké

Zemiakové cesto na tento recept ma naučila pripravovať moja babka. Spolu s bratom sme jej pri príprave veľmi radi pomáhali. Nikdy sa na nás nehnevala, keď sme namiesto guličiek tvarovali kocky, sčapené pologule alebo hadíkov, práve naopak, smiala sa s nami. Práve preto mám naň pekné spomienky. Keďže sa dajú do neho dať rôzne náplne od mäsa až po rôzne menšie kúsky uvarenej zeleniny, tiež som si rokmi a skúsenosťami vybrala tú svoju naj plnku. V mojom prípade sú to práve čierne olivy a balkánsky syr. Tak vznikol tento recept na tradične netradičné guľôčky.

19. október 2020 (pondelok) - 10:52
Doba prípravy:
25 min.
Počet porcií:
2
Náročnosť:
Ľahké

Cestovín existuje mnoho druhov. Prečo nevyskúšať nejaké iné, než zvyčajne? No oni zase až také iné nie sú, mnohí by mohli namietať, že sú to skrátka špagety. Drobný rozdiel tu ale je - linguine sú plochejšie a trochu širšie ako špagety. Toto jedlo je vhodné aj pre vegánov, je chutné a ako takmer každý recept na cestoviny aj jednoduché.

Gastro tips