Paradajková omáčka s párkami, bielou fazuľou a strateným vajcom. Bazalka navrchu ozdobí.

Stratené vajce v paradajkovej omáčke

Paradajková večera, ktorá bola hotová behom 30 minút. Pokiaľ sa mi uvarila ryža, pripravil som si paradajkovú omáčku, do ktorej som pridal aj fazuľu. Perfektnú kombináciu som doplnil strateným vajcom a toto rýchle jedlo bolo na svete. Tento recept je jeden z tých, ku ktorému sa rád a opakovane vraciam.

Budeme potrebovať:

 4 kusy  paradajky
 4 kusy  vajce
 400 gramov  fazuľa v paradajkovej omáčke z konzervy
 2 kusy  párky sójové jemné
 2 polievkové lyžice  olej slnečnicový
 1 kus  cibuľa červená
 200 gramov  paradajkové pyré
 100 gramov  kečup domáci
 4 listy  bazalka čerstvá
 3 štipky  soľ himalájska ružová

Zverejnené:

30. máj 2023 (utorok) - 19:42 od:  michal

Počet porcií: 4

Doba prípravy: 30 min.

Náročnosť: Ľahké

Pri tomto recepte postupujeme nasledovne:

Na prípravu paradajkovej omáčky nám stačia 4 stredné paradajky, no ak máme radšej čerstvú paradajkovú omáčku, môžeme použiť aj dvojnásobok a vynechať pyré alebo paradajkovú konzervu fazule. Párky môžeme použiť aj klasické, ja však podporujem nemäsitú stravu, a tak používam sójové tofu párky. Ak nemáme chutný domáci kečup, odporúčam radšej použiť viac paradajkového pyré alebo čerstvých paradajok.

Ryža
Ako prvé si dáme variť ryžu. Ta sa nám môže dusiť, pokiaľ budeme pripravovať paradajkovú omáčku. Ak varíme klasickú bielu ryžu, postupujeme podľa receptu na prípravu ryže pre začiatočníkov. Celý postup netrvá dlhšie ako 25 minút.

Paradajková omáčka
Začneme s ošúpaním cibule. Následne ju nakrájame na malé kocky. Na panvicu nalejeme olej a necháme ho asi 1 minútu zohriať. Zatiaľ si očistíme tofu párky. Pridáme na olej cibuľu a mierne premiešame. Nakrájame ich na asi pol centimetrové krúžky a pridáme k cibuli. Opekáme za občasného miešania približne 4 minúty, pokiaľ nám cibuľa nezačne hnednúť. Zatiaľ si umyjeme a nakrájame paradajky. Tie krájame na asi 2 cm veľké kocky. Pridáme k zmesi, posolíme a prikryjeme pokrievkou. Dáme dusiť na približne 8 minút. Počas dusenia si nakrájame na drobno listy z bazalky a do jedla ich primiešame. Po cca 8-mich minútach dusenia pridáme paradajkové pyré, kečup a konzervu fazule.

Stratené vajíčka
Paradajkovú omáčku necháme zovrieť. Jedno po druhom do omáčky rozbíjame vajce. Vajcia veľmi jemne a opatrne vmiešame do omáčky. Prikryjeme pokrievkou a necháme vrieť ešte aspoň 5 minút.

Medzičasom sa nám už určite urobila aj ryža. Takže máme hotovú paradajkovú omáčku so stratenými vajíčkami a uvarenou ryžou.

Tip: K tomuto jednoduchému veggie-jedlu môžeme použiť ako prílohu napríklad aj špenátovo-zemiakovú kašu, grilovanú zeleninu, cestovinu tarhoňa, alebo vyskúšať niečo náročnejšie a urobiť si placky z červenej šošovice

Dobrú chuť.

Komentáre


Pridajte prosím svoj názor

---------------------------------------------------------

#paradajková omáčka #stratené vajce #recepty pre začiatočníkov #vegetariánske jedlá #bez mäsa #rýchla večera #veggie #30 minútovky

---------------------------------------------------------