Zobrazujem 1 - 8 z 8 receptov
23. apríl 2021 (piatok) - 11:06
Doba prípravy:
30 min.
Počet porcií:
8
Náročnosť:
Ľahké

Sladká kalorická bomba v podobe zemiakových halušiek s mletými orechmi a džemom nepatrí k tým najzdravším receptom, ale raz za čas môže potešiť hlavne naše deti. Gramáž orechov a cukru si môže každý prispôsobiť podľa svojej chuti.

03. január 2021 (nedeľa) - 15:11
Doba prípravy:
120 min.
Počet porcií:
6
Náročnosť:
Ľahké

Haruľu mal v našej rodine najradšej môj mladší brat. Jedol by ju aj stále. Poznám rôzne obmeny tohto receptu - niekto napríklad nepridáva majoránku, niekto zase rascu, niektorí ju zase radi jedia s kyslou smotanou alebo kapustou či obomi. Ale ja ju mám najradšej presne takúto.

19. december 2020 (sobota) - 13:04
Doba prípravy:
100 min.
Počet porcií:
3
Náročnosť:
Ľahké

Zemiakové cesto na tento recept ma naučila pripravovať moja babka. Spolu s bratom sme jej pri príprave veľmi radi pomáhali. Nikdy sa na nás nehnevala, keď sme namiesto guličiek tvarovali kocky, sčapené pologule alebo hadíkov, práve naopak, smiala sa s nami. Práve preto mám naň pekné spomienky. Keďže sa dajú do neho dať rôzne náplne od mäsa až po rôzne menšie kúsky uvarenej zeleniny, tiež som si rokmi a skúsenosťami vybrala tú svoju naj plnku. V mojom prípade sú to práve čierne olivy a balkánsky syr. Tak vznikol tento recept na tradične netradičné guľôčky.

30. november 2020 (pondelok) - 16:58
Doba prípravy:
30 min.
Počet porcií:
2
Náročnosť:
Ľahké

Zemiakové placky sú ľahkým a bohatým receptom, ktorý si môžete vychutnať ako rodina. Výborne sa hodia ku grilovanému mäsu, kuraťu alebo rybám. Túto vegetariánsku pochúťku môžete tiež podať ako predjedlo alebo občerstvenie pre návštevu. Naučte sa pripraviť zemiaky týmto chutným spôsobom.

11. november 2020 (streda) - 13:57
Doba prípravy:
120 min.
Počet porcií:
10
Náročnosť:
Ľahké

Takéto guľky som prvýkrát ochutnala (a aj pomáhala pripravovať) s priateľom na chate na "druhý" deň. Robili sme ich podľa receptu, ktorý on pozná ešte z detstva. Pri varení môže pomáhať doslova celá rodina a poviem vám, že je to veru vítaná pomoc. Je to zábavka na dlhší čas, ale výsledok stojí za to. Ingrediencie sú približne na 100 ks guliek.

05. november 2020 (štvrtok) - 16:34
Doba prípravy:
60 min.
Počet porcií:
12
Náročnosť:
Ľahké

Lokša je druh zemiakovej placky, obľúbená nielen na Slovensku, ale aj na južnej Morave. Na Slovensku je obľúbenejší slaný variant, kedy sa hotové placky mažú kačacou či husacou masťou. Plniť ich môžeme kyslou kapustou, kačacou alebo husacou pečienkou, prípadne mletým mäsom.

12. október 2020 (pondelok) - 11:00
Doba prípravy:
90 min.
Počet porcií:
5
Náročnosť:
Mierne náročné

Tradičné slovenské jedlo a predsa ho každý pripravuje trochu inak. Vyskúšajte náš recept na bryndzové halušky. Takto sme ich pripravovali doma. Slanina je najlepšia údená, určite nie anglická ani oravská, skôr taká obyčajná, bez mäsa. No a je už na vašom uvážení či bryndzu pomiešate so smotanou alebo máte radšej halušky "bryndzovejšie".

16. august 2020 (nedeľa) - 13:09
Doba prípravy:
90 min.
Počet porcií:
4
Náročnosť:
Mierne náročné

Pirohy sú tradičným jedlom, ktoré sa pripravuje aj v slovenských kuchyniach, hoci ich pôvod je v Rusku. Tento recept je na ich zemiakový variant plnený údeným mäskom. Pridávame k nemu aj udusenú kyslú kapustu a škvarky, pretože táto kombinácia je jednoducho neodolateľná.

Gastro tips